Začínáme! Orli se vrací do ICEHL zápasem v Bolzanu

ČT 16. 9. 2021
Už jen hodiny zbývají do prvního mistrovského utkání nového ročníku 2021/2022. Znojemští Orli jej zahájí v italském Bolzanu. Úvodní buly bude vhozeno v pátek v 19:45.

Je to již téměř rok, co Orli odehráli svůj poslední mistrovský zápas proti Opavě. Nyní na ně čeká soupeř z jiného soudku. Jejich návrat mezi týmy ICEHL ligy okoření sok, s nímž se s mezinárodní soutěží v březnu 2020 rozloučili. Tehdy Znojmo hrálo s Bolzanem čtvrtfinále play-off. Za stavu 0:3 na zápasy jej ukončila pandemie koronaviru.

Loni to Bolzano dotáhlo až do finále, kde podlehlo rakouskému Klagenfurtu 1:4 na zápasy. Díky tomuto úspěchu je italský tým znovu účastníkem hokejové Ligy mistrů. V základní skupině doposud ztratil jediný ze čtyř zápasů.

Trenér Doug Mason, který v sezóně 2020/2021 působil v Grazu, má kádr složený především z cizinců. Přes léto si Bolzano udrželo dva nejproduktivnější hráče - Dustina Gazleyho i Bretta Findlaye. Dohromady vyměnilo pouze šest svých hráčů včetně gólmanského postu. Lelanda Irvinga nahradil devětadvacetiletý Američan Kevin Boyle, jehož čeká vůbec první angažmá v Evropě.

Znojmo se na návrat do evropských vod nemůže dočkat. Svůj poslední přípravný zápas proti Banské Bystrici vyhrálo 4:2 a odpočítává poslední hodiny do úvodního buly v Bolzanu. "Jdeme do sezóny s jasným plánem. Naším cílem je zařadit se k nejlepším týmům ligy. Pokud budeme všichni plnit, co se po nás chce, může se nám to podařit," říká před startem ročníku 2021/2022 útočník Anthony Luciani.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Berneker, M. Nikolic
Čároví rozhodčí:Basso, Pardatscher

Sestavy z posledních zápasů

HC Bolzano:Fazio (Boyle) – Maione, Lowe, James, Plastino, Trivellato, Di Perna – Frank, Findlay, Gazley – Miceli, Catenacci, Halmo – Mizzi, Bernard, Frigo – Glück, Pitschieler, Alberga, Insam.
ORLI ZNOJMO:Groh (Kantor) – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Walters – T. Svoboda, Němec, Ahl – Luciani, Matuš, Fejes – Gorčík, Prokeš, Köver – Kvasnica, O. Svoboda, Oščádal.