Za prodloužením vítězné série odlétají Orli do Bolzana

ČT 22. 11. 2018
Čtyři listopadová utkání a plných dvanáct bodů. Orlí družina se naladila do not vítězného listopadu a přehrává jednoho soupeře za druhým. Bude dalším v řadě také úřadující mistr ligy z Bolzana? Utkání startuje v pátek v 19:45.

Pouhý jeden bodík ztrácí italské Lišky na ten nejvyšší stupínek soutěžní tabulky. Pokud se chtějí vyhoupnout do čela, je jejich úkol pro páteční večer jasný. Zároveň budou chtít dát rozhodně zapomenout na předchozí nepovedené utkání s Innsbruckem, v němž museli překousnout vysokou porážku 5:8 (ta přetnula sérii pěti vítězných duelů). Nepříjemné bylo jistě také úterní vyřazení z hokejové Ligy mistrů, s níž se Bolzano muselo rozloučit po dvojzápase s českou extraligovou Plzní (celkové skóre 3:12). Nyní se tak Lišky mohou plně soustředit jen a jen na ligová utkání.

Silným článkem italského týmu je jeden z nejvytíženějších gólmanů soutěže Leland Irving, jenž se pyšní nejvyšší úspěšností zákroků v hodnocení brankářů (93,3%). Spolu s pevnou defenzívou se tak zasloužil o to, že Bolzano je mužstvo s nejmenším počtem inkasovaných gólů v lize. „Naším cílem jsou tři body, ale očekáváme, že na nás nastoupí trochu jiné Znojmo než v prvním vzájemném střetnutí,“ tuší obránce Lišek Stefano Marchetti.

Konečné skóre 0:4. Tento nepříjemný stav svítil na časomíře 12. října, kdy se Orli na domácím ledě poprvé v letošním ročníku postavili Bolzanu. O osudu utkání se rozhodlo již v 1. třetině, kdy hosté třemi trefami (první přišla na řadu již ve 2. minutě) zazdili veškeré znojemské naděje.

V současné době ale ukazují znojemští hokejisté zcela jinou tvář. Jako jediné mužstvo EBEL nepoznalo v listopadu hořkost porážky! Navíc se Jihomoravané slušně rozstříleli – v těchto čtyřech zápasech trefili zařízení hned jednadvacetkrát. Svým dílem přispěla k ofenzivní pohodě také nová akvizice týmu – kanadský útočník Ryan Kujawinski. Ten ve své premiéře v dresu Orlů skóroval hned dvakrát, a položil tak základní kámen k nedělní domácí výhře nad Linzem v poměru 3:1. Po utkání také neskrýval své nadšení: „Bylo to fajn, hodně jsem si hru užíval. Sice to zatím byl jen jeden zápas, ale myslím si, že soutěž bude kvalitní.“

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 11 10 1 5 74:82

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce nadstavby 8. 2.
body 24 41
aktuální forma Znojmo – Linz 3:1
Znojmo – Villach 5:4
Vídeň – Znojmo 3:9
Bolzano – Innsbruck 5:8
Graz – Bolzano 0:1p
Dornbirn – Bolzano 1:4
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 18 bodů (8 +10) Brett Findlay, 26 bodů (3 + 23)
nejproduktivnější obránce Adam Sedlák, 11 bodů (2 + 9) Timothy Campbell, 14 bodů (4 + 10)
brankář Teemu Lassila (91,7 %) Leland Irving (93,3 %)
využití přesilovek 18,2 % 22,1 %
úspěšnost oslabení 81,3 % 85,4 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #22 Manuel Nikolic, #17 Thomas Berneker
Čároví rozhodčí: #61 Ulrich Pardatscher, # 56 Daniel Sparer

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Sedlák, Lattner, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč, Šnajnar - McPherson, Stretch, Kalus – Luciani, Kujawinski, Hlava – Němec, Matuš, Novák – Oščádal, Bulín, Špaček.
Irving – Nordlund, Mackenzie, Geiger, Campbell, Marchetti, Rowley, Glira, Schweitzer – Catenacci, Findlay, Blunden – Miceli, Crescenzi, Insam – Frigo, Kuparinen, Petan – Deluca, Bernard, Frank.