Za nuly vděčím jen klukům, chválí tým Ondřej Kacetl

Aktuální zprávy
ČT 24. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Je mu dvacet let a momentálně o něm mluví celá první liga. Znojemský brankář Ondřej Kacetl dovedl svůj tým k dvěma vítězstvím 1:0 po sobě, což je v hokeji věc nevídaná. Jeho neprůstřelnost tak nyní trvá už 128 minut a jihlavští střelci mají před sobotním pátým duelem série o kom přemýšlet. „Daří se a puky mě trefují,“ kvituje Kacetl.

Mladý gólman ze Znojma ve čtvrtfinálové sérii dosáhl na své vůbec první seniorské čisté konto v kariéře. A ve velkém stylu! „Hodně mi pomáhají ostatní kluci, kteří lehají do střel a hrají parádně,“ říká skromně Kacetl. „Nepřipouštím si nervy. Jdu do zápasu v klidu, co jiného mám dělat. Když jsem nervózní, nic nechytím.“

Tlak na muže s maskou je o to větší, že Znojmo poslední dva duely vyhrálo zásluhou jediné vstřelené branky. Samotný výsledek 1:0 je v ledním hokeji unikátní, jeho zopakování ve dvou po sobě následujících utkáních ve dvou dnech pak věc nevídaná. „Určitě bych byl radši, kdybychom dali o gól nebo dva víc, ale co se dá dělat. V Jihlavě jsme na tom byli střelecky stejně a nestačilo to. Teď tam pojedeme znovu a budeme muset dát víc než jeden gól. Těžko vyhrajeme 1:0,“ upozorňuje Kacetl.

⇒  Ondřej Kacetl v obležení novinářů po vychytaných nulách

Kromě střelecké potence je dalším jasně viditelným negativem počet vyloučených hráčů. S velmi striktním metrem rozhodčích se ale v sérii potýkají obě mužstva. „Vyloučených máme moc. Je to těžké, protože někteří hráči jsou pak velmi vytěžování, další se na led skoro nedostanou,“ konstatuje znojemský gólman. „Podařilo se nám to ale přestát.“

Orli přežili bez inkasované branky nejen nespočet oslabení, ale také jasně největší šanci soupeře v zápase. Jeslínek ve druhé třetině za bezbrankového stavu obkroužil branku a zakončoval do odkryté klece, puk ale místo v síti skončil v natažené lapačce ležícího Kacetla. „Popravdě to byla trošku moje chyba. Útočník naznačil střelu, já šel brzo na led a on objel bránu. Musel jsem zkusit něco udělat. Kdybychom z té situace dostali gól, asi by šel na můj vrub. Naštěstí mi trefil lapačku.“

Káca nebo Kaci, jak má mladý brankář uvedeno na helmě, se během několika dnů stal oblíbencem znojemského publika a užívá si atmosféru vyřazovacích bojů a zaplněného stadionu. „Atmosféra byla parádní, diváci nás ženou dopředu. Naši fanoušci jsou excelentní.“

Ne vše ale bylo v ochozech Hostan arény zcela v pořádku. O kontroverzní situace se staral sektor hostujících příznivců, v němž se během utkání urodilo několik nápadů, nad nimiž lze povytáhnout obočí. „Jihlaváci to dnes pokazili, to byla katastrofa,“ kroutí hlavou Kacetl. „Všiml jsem si živé slepice, to mě trochu zarazilo. Ale házet na led okurky je o zranění. Kdyby si toho nevšimli pořadatelé a někdo na ně vjel, rozseká se o mantinel. To mě štvalo. Teď to ale mají. Dvě nuly, dvě výhry. Dobře jim tak.“

Vynikající výkony znojemského muže s maskou podněcují spekulace o případném zájmu z vyšších soutěží. „Na to vůbec nemyslím. Nevěřím to,“ usmívá se Kacetl. „Budu rád, když budu moci chytat tady ve Znojmě. Snad se poštěstí. To je pro mě příští rok hlavní.“