Za další přípravou k východním sousedům

PÁ 14. 8. 2009
<em>Znojmo</em> - Před zahájením prvoligové sezóny čeká Orly ještě šest přátelských zápasů. Ten nejbližší odehrají již dnes proti bratislavskému Slovanu, kterému se v přípravě prozatím daří. Odehrál celkem tři klání a porazit se mu nepodařilo jen moravský Třinec. Úvodní buly bude vhozeno dnes na zimním stadionu v městské části Bratislavy v Ružinově v 18 hodin. Orli budou mít na zápase podporu plného autobusu znojemských fanoušků.

V minulé sezóně byl Slovan účastníkem hokejové Ligy mistrů. Ve skupině měl tým Českých Budějovic a ruský Salavat Julajev Ufa. Ze čtyř zápasů se mu podařilo vyhrát jen jedno utkání proti Českým Budějovicím a ze skupiny nepostoupil.

Slovan Bratislava odehrál doposud tři přípravná utkání. Nejprve zavítal do moravského Zlína, kde po brankách Hrušky, Slobody, Cígery a Richarda Huny zvítězil 4:1. O čtyři dny později zdolal také moskevský Spartak. O výsledku 4:3 ovšem rozhodly až samostatné nájezdy. Ten vítězný proměnil Róbert Huna. V úterý 11. srpna přijel do Bratislavy Třinec a Slovan pocítil první porážku v přípravě. Za domácí se trefil pouze Kuľha. Utkání skončilo poměrem 1:3.

V sestavě bratislavského Slovanu se objevují také jména, která budou znojemští fanoušci jistě znát. Do týmu přišel po skončení uplynulé sezóny ze Znojma obránce Radim Tesařík a útočník Tomáš Demel. Náhradního brankáře dělá Pavol Rybár, který působil ve Znojmě v první extraligové sezóně.

Co pamatují statistiky, tak Znojmo odehrálo dva přípravné zápasy se Slovanem Bratislava v sezóně 2004/2005. Nejprve bratislavští přijeli na Moravu. Utkání skončilo vítězně pro domácí, když po brankách Mojžíše, Baruse, Pardavého, Bičánka, Puchera, Ondřeje a Pláška byl výsledek 7:3. Zápas byl bohatý na vyloučení. Rozhodčí tehdy udělil jednadvacet dvouminutových trestů, dva tresty po pěti minutách a dva tresty do konce utkání.

K odvetnému zápasu zajížděli Orli do Bratislavy. Ten se jim však nevyvedl a po hrubých chybách obránců prohrálo Znojmo 3:6.

Znojmu budou v tomto zápase stále chybět Peter Sojčík a Petr Štrach, kteří mají problémy s koleny. Otazník visí nad Vladimírem Kýhosem, který si v zápase s Vítkovicemi poranil taktéž koleno. Tomáš Hradecký je nachlazený.

Sestava z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Panec - Morava, Hořava, Štach, Protivný, Ostrčil, Bokroš, Lattner - Plášek, Haman, Havlík, Sedlák, Vyletelka, Říha, Barták, Janečka, Staněk