Orli Znojmo Orli Znojmo

Za čisté konto jsem moc rád. Spoluhráči mi to ulehčili obětavostí, chválí Žajdlík

Za čisté konto jsem moc rád. Spoluhráči mi to ulehčili obětavostí, chválí Žajdlík

Druhé utkání ve znojemském dresu má za sebou brankář Matěj Žajdlík a dočkal se v něm svého prvního čistého konta. K vysoké výhře nad Vyškovem přispěl několika pohlednými zákroky. Fanoušci si tak mohli užít vítěznou děkovačku s novým členem znojemského brankoviště.

Vysoké vítězství nad Vyškovem a první čisté konto u Orlů k tomu. Jak zápas hodnotíte?
Jsem moc rád za čisté konto, protože se mi to v uplynulém ročníku moc nestávalo a je jenom dobře, že to přišlo už ve druhém zápase. Kluci se navíc postarali o pohledné góly a ten výsledek 8:0 už je jen třešnička na dortu. Vypadá to suverénně a máme radost z takového úspěchu před svými fanoušky.

Vyškov hrozil především ve svých přesilovkách. I zde jste si poradil na výbornou…
Kluci byli obětaví a to mi situaci ulehčilo. V samotném závěru tam i s rizikem zranění blokovali střelbu a tak by tomu mělo být i v sezóně. Vyškov už na domácím ledě ukázal, že přesilovky jsou jejich zbraní a dokonce z ní skórovali. Tentokrát jsme byli ale lepší a zvládli to.

Máte za sebou dva zápasy u Orlů. Jaké jsou zatím pocity?
Je to tady paráda. Stále si ještě zvykám na prostředí, pořád jsme v přípravě. Ale ať už po sportovní nebo osobní stránce, město je fajn a líbí se mi tu. V klubu je jedna velká parta a tak tomu má být.

Jak vnímáte tlak fanoušků, vedení klubu či médií, kteří očekávají v letošní sezóně úspěch? Výsledky v přípravě to jen potvrzují…
Pro nás jsou takové výsledky jedině pozitivní. Soupeři z nás budou mít oprávněný respekt. Samozřejmě se od nás očekávají výsledky, ale pořád máme přípravu a uvidíme, co nabídne liga. Pokud něco podceníme, tak to bude jen naše hloupost, protože náš tým má svojí kvalitu a předpokládá se jen a pouze profesionalita.

V boji o brankářskou jedničku máte Dominika Groha. Jak spolu vycházíte?
Dominika znám už hodně dlouho. Vyrůstali jsme proti sobě v mládežnických výběrech, byli spolu v reprezentaci a dokonce si ho pamatuju z extraligy, když chytal v Mladé Boleslavi. V poslední době jsme se už nepotkávali, ale nyní se poznáváme ještě o to více a pořád je to jen příprava, takže se střídáme po zápasech. Ten kdo bude mít lepší výsledky v takto ambiciózním klubu, ten bude chytat v sezóně.

Související články

Reportáž
čt 1. 9. 2022

Orli nadělili Vyškovu osm branek