Z orlí perspektivy: 7. přípravný zápas ZNO - PLZ

PO 22. 8. 2005
Z n o j m o - Poprvé v historii se v letní přípravě střetnou Znojemští orli s mužstvem Lasselsbergeru Plzeň. V úterý 23. srpna ho přivítají na svém ledě, odvetu na západě Čech však nemají v plánu. Západočeši v uplynulé sezóně skončili devátí, a nemohli tak napodobit předloňskou senzaci, kdy ve čtvrtfinále vyřadili tehdejšího lídra tabulky, celek Pardubic. Přátelské utkání se Znojmem pro ně bude již osmé v pořadí, přičemž zatím pouze jednou vyhráli a dvakrát uhráli remízu. V Hostan aréně startujeme v 17.30 hod.

HC Lasselsberger Plzeň

Vedení Lasselsbergeru přivedlo na lavičku ostřílenou dvojici trenérů M. Sýkora – Rulík, jimž bude ještě asistovat kouč Kampf. Kádr prošel poměrně rozsáhlými změnami, za největší trumf Plzeňští považují návrat gólmana Málka, který byl právě strůjcem výše zmíněného „pardubického“ úspěchu. Po odchodu hráčů z NHL do klubu přišlo několik dalších známých jmen, mezi nimi i útočníci J. Straka a Vorel, kteří loni hráli za Znojmo. Po turnaji ve Švýcarsku už modro-bílé čekají opět pouze celky z české extraligy, sezónu zahajují doma s Vítkovicemi.

Změny v kádru:

Přišli:
Roman Málek (Slavia / Karlovy Vary)
Martin Štěpánek (Ústí nad Labem), Zbyněk Neckář (Písek)
Josef Straka (Sparta / Znojmo / Linz, AUT – návrat z host.), Petr Havelka (Č. Budějovice – návrat z host.), Marek Vorel (Znojmo), Peter Kocák (Skalica, SVK), Aleš Padělek (Jihlava), Petr Kica (Písek)

Odešli:
Tomáš Duba (Leksand, SWE – host. ze Sparty), Rudolf Pejchar (Lillehammer, NOR)
Jason Marshall (Anaheim – návrat do NHL), Jan Výtisk (Třinec), Libor Procházka (Kladno)
Radek Duda (Slavia), Jaroslav Kudrna (Třinec), Adam Šaffer (Litvínov – host.), David Pospíšil (?)

Zranění, nemoci: Cartelli – po operaci menisku, D. Moravec – vyhřezlá ploténka, M. Výborný - po operaci ?, Štěpánek - nemoc ?, Neckář - nemoc ?, Havelka - zranění ?

Předpokládaná sestava: Jež (Málek) – Trnka, Nedoma, Jindřich, Šrek, Klaus, Pulpán, Štich, Krajčik, Trojovský - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - A. Padělek, Kocák, Matějovský - Adamský, Kracík, Vorel - Důras, Polák, Kica - Hobl

Trenéři: Marek Sýkora, Radim Rulík, Radek Kampf

Předchozí zápasy: PLZ-SPA 1:6, SPA-PLZ 2:5, PLZ-KLO 1:2, ZUG-PLZ 4:0, PLZ-ZÜR 2:3, PLZ-CSKA 1:1, PLZ-KLO 2:2

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: Důras; Andrašovský – oba ? zápasů, 2+1

Nejlepší střelec: Důras; Andrašovský – oba ? zápasů, 2+1; A. Padělek; Kracík – oba ? zápasů, 2+0

Nejlepší nahrávač: Kocák - ? zápasů, 0+3

Nejtrestanější hráč: ?

Statistiky brankářů: Málek - ? zápasů, ?.??, ??.?? %; Jež - ? zápasů, ?.??, ??.?? %

HC Znojemští orli

Znojmo už má za sebou šest přípravných zápasů, ale výsledky a výkony jsou zatím poněkud nevýrazné. Dvě výhry, dvě remízy s následnou porážkou na samostatné nájezdy a dvě prohry v normální hrací době – to je dosavadní orlí bilance. Mužstvo je oslabeno absencí několika opor, k Eratovi, Uramovi a Dopitovi přibyli Bičánek a Plášek. Slovenský kanonýr Uram už by se však brzy mohl zapojit do zápasového tempa. Mladíci Varakas, Šmach a Vaškovič už podruhé posílí prvoligovou Olomouc a Chvátal Jihlavu, takže nebudou pro utkání s Plzní k dispozici.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Jonas Lennartsson (?), Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Martin Ambruz (Vsetín), Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (návrat do NHL?)

Zranění, nemoci: Erat – po operaci kolena, Uram – po operaci kolena, Dopita – kotník, Plášek – natažený kyčelní sval

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, Čakajík, Mojžíš – Tatarčík, Ludvík, Selingr – Ondřej, Haman, Chlubna – Mikulík, Pucher, Beroun

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Předchozí zápasy: ZNO-PCE 5:0, CHK-ZNO 0:1 po s.n., ZNO-SPA 2:3 po s.n., SPA-ZNO 4:1, CEB-ZNO 4:0, ZNO-ITA 2:3 po s.n.

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: Ludvík – 6 zápasů, 4+0

Nejlepší střelec: Ludvík – 6 zápasů, 4+0

Nejlepší nahrávač: Mojžíš – 6 zápasů, 0+3