Z orlí perspektivy: 49. kolo ZNO – KLA

NE 26. 2. 2006
Z n o j m o - Pouhé dva dny po skončení dvacátých Zimních olympijských her v Turíně, na nichž čeští hokejisté vybojovali bronzové medaile, se znovu otevřou brány extraligových stadiónů. Zbývá dohrát čtyři utkání základní části, které rozhodnou o konečné podobě tabulky a také o složení čtvrtfinálových dvojic pro play-off. Znojemští orli v úterý od 17.30 hod. přivítají na domácím ledě předposlední Rabat Kladno a budou se chtít nejen přiblížit čtvrtým Vítkovicím, ale hlavně odskočit týmům na šestém až osmém místě, kde jsou bodové rozdíly minimální.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Rabat Kladno

Kladenským už v letošní sezóně o nic nejde. Ke konci ledna přišli o naději postoupit mezi elitní osmičku, a tak ze svého kádru z ekonomických důvodů propustili devět hráčů, o které měly zájem především skandinávské kluby. Jsou mezi nimi mj. Patera, Kalla, Gardoň, L. Procházka, Ševc a další. (Někteří z těchto hráčů jsou stále nejlepší ve statistikách týmu, proto jsou v níže uvedené tabulce v závorkách.) Trenéři lepí sestavu z juniorů a hokejistů z 1. ligy, kteří tak mají šanci předvést své schopnosti. Jejich cílem je dohrát základní část se ctí a znepříjemnit soupeřům jejich snahu. V olympijské přestávce mužstvo skvěle sehrálo přátelský zápas s ruským CSKA Moskva, když zvítězilo 5:3.

Změny v kádru:

Přišli:
Aleš Pavlas (Ústí nad Labem – stř. starty), Lukáš Filip (Beroun – stř. starty)
David Pazourek, Jiří Kuchler, Tomáš Klimt (všichni Ústí nad Labem – stř. starty), Ladislav Vlček, Radek Křesťan (oba Beroun – stř. starty)

Odešli:
Martin Ševc (Färjestad, SWE – host.), Libor Procházka (Skelleftea, SWE – host.), Jaroslav Špelda (Košice, SVK – host.), David Hájek (Ústí nad Labem – host.)
Radim Kucharczyk (Bratislava, SVK – host.), Pavel Patera (Färjestad, SWE – host.), Jaroslav Kalla (Leksand, SWE – host.), Ivan Huml (Turku, FIN), Vítězslav Bílek (Oulu, FIN – host.), Radek Gardoň (Zlín – host.)

Zranění, nemoci: -

Předpokládaná sestava: Orct (Lev) - V. Čech, Trončinský, Zeman, D. Růžička, Evan, P. Hořava, Filip, Vedral – Michael Frolík, Zajíc, Martin Procházka - Horna, Kazatel, Tlustý - Martin Frolík, Diviš, Besser – Hluchý, Křesťan, Vlček

Trenéři: Zdeněk Müller, Petr Tatíček

HC Znojemští orli

Orlům jde naopak o hodně. Ve hře je ještě 12 bodů a Znojmo má z pěti adeptů na příčky ve druhé polovině postupové osmy zatím nejlepší výchozí pozici a papírově také nejlehčí rozlosování. To je však velmi ošidné a nedá se spoléhat na to, že celky, které už nemají o co hrát, nebudou bojovat. Svěřenci trenéra Hořavy během pauzy rozhodně nezaháleli, kromě tréninků stihli odehrát i čtyři přípravná utkání. K nim nastoupilo i několik hráčů z nižších soutěží i ze znojemské juniorky. Duely s Pardubicemi a Chimikem Orli prohráli (2:5 a 2:4), potom ale porazili účastníky slovenské extraligy, Trenčín (2:0) a Nitru (3:2). Mrzuté je, že vedení bude muset sehnat náhradního gólmana, který by kryl záda Trvajovi, protože Hårstad-Evjen při jednom z tréninků utrpěl zranění ruky.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.), Angel Nikolov (Liberec / Sparta Praha – host.)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Vladimír Říha (Jihlava – stř. starty), Juraj Štefanka (Vítkovice – host.)

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN), Jiří Heš (Trenčín, SVK)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Ondřej Tatarčík (Třebíč – host.), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS), Lubomír Vaškovič (Jihlava – host.), Marek Uram (Vítkovice – host.)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Müller) - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov, Šmach - Plášek, Pucher, Štefanka - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Ludvík - Beroun, Říha

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO KLADNO
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body