Z orlí perspektivy: 48. kolo SPA – ZNO

SO 4. 2. 2006
Z n o j m o - Do konce základní části letošního ročníku nejvyšší hokejové soutěže zbývá odehrát pouze pět kol, avšak po nedělní sérii zápasů se extraligový kolotoč na chvíli zastaví kvůli olympijské přestávce. Orly čeká extrémně důležité utkání s pražskou Spartou, které začíná v holešovické T-Mobile Areně v 17.00 hod. Znojmo si díky předchozí výhře 2:0 nad Vsetínem zatím udrželo svou šestou pozici, avšak rozestupy v tabulce od třetího do devátého místa jsou minimální, každý bod má tudíž cenu zlata. Pražané mají na páté příčce o bodík více než Znojemští, dá se tedy očekávat boj o každý metr ledu.

HC Sparta Praha

Sparta se nedávno „probudila ze zimního spánku“ a začala po předchozích nezdarech a propadech v tabulce opět vyhrávat, pravidelně bodovat a stoupat vzhůru. I když to vypadalo, že se play-off letos obejde bez účasti druhého týmu z hlavního města, trenéři Výborný a Jelínek přece jen dokázali ve svých svěřencích vzbudit novou motivaci. Sparťané zvítězili v posledních pěti zápasech, se Znojmem se jim to však v této sezóně podařilo zatím pouze jednou (3:0), předešlé dva duely prohráli (1:3 a 1:2). Tým se musí obejít bez některých klíčových opor, citelně chybí především ostrostřelec Ton, který byl dlouho lídrem kanadského bodování extraligy. Vedení za něj však sehnalo adekvátní náhradu v podobě J. Hlinky, obranu opět vyztužil Pilař, který v dresu s „S“ na prsou hrál i loni během výluky v NHL.

Změny v kádru:

Přišli:
Marek Černošek (Vítkovice – host.), František Ptáček (Karlovy Vary), Karel Pilař (Toronto, NHL)
Petr Havelka, Josef Straka (oba Plzeň), Jaroslav Hlinka (Kloten, SUI)

Odešli:
Martin Hlavačka (Liberec), Lukáš Bolf (Vsetín – host.), Michal Dobroň (Karlovy Vary), Angel Nikolov (Znojmo – host.)
Jiří Zelenka, Jakub Šindel (oba Plzeň), Roman Vopat (Jokerit Helsinki, FIN)

Zranění, nemoci: Kašpařík – po operaci kolena, Ton – zlomená ruka, Sivek – natažené vazy v kotníku, Černošek – natržený vaz v koleni, Netík – zhmožděné zápěstí

Předpokládaná sestava: Bříza (Schwarz) - Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Pilař, Stehlík - Štrba, Marek, Chabada - O. Kratěna, J. Hlinka, J. Straka - Špaňhel, Langhammer, Dragoun - M. Růžička

Trenéři: František Výborný, Marian Jelínek

HC Znojemští orli

Mezi Orly si proti Valachům odbyl svou premiéru zadák Nikolov, jehož na jih Moravy uvolnila právě Sparta. V dobrém světle se zatím jeví posila z Vítkovic, útočník Štefanka, který má po dvou duelech bilanci 1+1. Jistotou mezi tyčemi v této napínavé fázi sezóny je gólman Trvaj, jenž v minulém zápase vychytal svou pátou nulu v ročníku, čímž dosáhl primátu mezi extraligovými brankáři. Mužstvo by se také mohlo proti Pražanům dočkat svého letošního 100. gólu, proto bude zajímavé sledovat, kdo z hráčů se o toto jubileum zaslouží. Do české metropole by s týmem neměl odcestovat pouze rekonvalescent Mikulík.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.), Angel Nikolov (Liberec / Sparta Praha – host.)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Vladimír Říha (Jihlava – stř. starty), Juraj Štefanka (Vítkovice – host.)

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN), Jiří Heš (Trenčín, SVK)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Ondřej Tatarčík (Třebíč – host.), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS), Lubomír Vaškovič (Jihlava – stř. starty), Marek Uram (Vítkovice – host.)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov, Šmach - Plášek, Pucher, Štefanka - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Ludvík - Beroun, Říha

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO SPARTA PRAHA
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body