Z orlí perspektivy: 4. přípravný zápas SPA - ZNO

ST 10. 8. 2005
Z n o j m o - Už ve čtvrtek 11. srpna se vypraví autobus se Znojemskými orly do hlavního města, kde sehrají odvetné přípravné utkání se Spartou. Po domácím duelu se zajímavým průběhem, avšak ne příliš vydařeným koncem, se budou chtít v T-Mobile Areně ukázat v dobrém světle a porážku Pražanům oplatit. Sestava se v během tří dosud odehraných zápasů příliš neměnila, pomalu se již začínají tvořit fungující vazby mezi některými hráči, avšak na definitivní podobu orlí letky pro ligová utkání je ještě brzy. Navíc ne všichni hráči jsou zdravotně v pořádku, proto cílem koučů v přípravě je vyzkoušet různé varianty jednotlivých formací i herních situací. Nejlepším tréninkem se tak stává právě přátelský zápas. Ten čtvrteční startuje v Praze v 17.30 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Sparta Praha

Sparťané na znojemském ledě předváděli dobrou hru a bylo vidět, že do ní vkládají hodně úsilí. Ani minutu před koncem se nespokojili s nepříznivým stavem a vyrovnávací brankou a úspěšným penaltovým rozstřelem nakonec strhli vítězství na svou stranu. V jejich prospěch hovoří i to, že kvůli rozsáhlé marodce přijeli na jih Moravy se značně okleštěnou sestavou. Další zranění si navíc ze Znojma odvezl zadák Hanzlík. V odvetě na pražském ledě už by však do zápasu mohl zasáhnout útočník Vopat, otazník visí nad Kratěnou, Štrbou a Netíkem. Nastoupit by měli i obránci Vykoukal s Tomanem, kteří měli v úterý volno.

Změny v kádru:

Přišli:
Marek Schwarz (Vancouver, WHL - návrat z host.)
Jiří Vykoukal (Turku, FIN), Martin Hlavačka (Karlovy Vary), Milan Toman (Znojmo), Ján Tabaček (Bratislava, SVK), Lukáš Bolf (Barrie, OHL), Richard Stehlík (Trenčín, SVK)
Roman Vopat (IFK Helsinki, FIN), Jakub Šindel (Brandon Wheat, WHL - návrat z host.), Martin Štrba (České Budějovice)

Odešli:
Tomáš Pöpperle (Vsetín, host.), Tomáš Duba (Lappeenranta, FIN - host.)
Josef Melichar (Pittsburgh - návrat do NHL), Karel Pilař (Toronto - návrat do NHL), Ivan Majeský (Washington - návrat do NHL), Martin Richter (Liberec), Josef Řezníček (Karlovy Vary), Robert Schnábel (Tver, RUS), Libor Procházka (Kladno)
David Výborný (Columbus - návrat do NHL), Petr Nedvěd (Phoenix - návrat do NHL), Martin Havlát (Ottawa - návrat do NHL), Jan Hlaváč (Ženeva, SUI), Michal Broš (Oulu, FIN), Jindřich Kotrla (České Budějovice)

Zranění, nemoci: Netík – rameno, Ton – ruka, Šindel – po operaci ramene, Štrba – zranění hlavy, Marek – břišní svalstvo, O. Kratěna – naražený loket, Hanzlík – zlomený nos

Předpokládaná sestava: Bříza (Schwarz) – Vykoukal, Dobroň, Stehlík, Toman, Hlavačka, Tabaček, Bolf, Kasík – Chabada, Kašpařík, Langhammer – M. Růžička, Sivek, Zelenka – Dragoun, Lopuski, Dubec – Vopat, D. Vrbata

Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Doležal, David Volek

Předchozí zápasy: SPA-CEB 6:0, KLA-SPA 2:7, PLZ-SPA 1:6, SPA-PLZ 2:5, ZNO-SPA 2:3 po s.n.

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: Sivek – 5 zápasů, 4+1

Nejlepší střelec: Sivek – 5 zápasů, 4+1

Nejlepší nahrávač: ?

Nejtrestanější hráč: ?

Statistiky brankářů: Bříza – 3 zápasy, 1.00, ???.?? %; Schwarz – 4 zápasy, 2.25, ???.?? %

HC Znojemští orli

I třetí přípravné utkání se Znojmu vcelku vydařilo, i když ho nedokázalo dotáhnout do vítězného konce a po remíze v normální hrací době nakonec prohrálo na samostatné nájezdy. Teprve po 152 minutách byl ve hře poprvé v orlím dresu překonán brankář Hårstad-Evjen – dva a půl zápasu dokázal držet čistý štít. Jak sám řekl, za znojemskou obranou se mu hraje velmi dobře. Právě defenzívu v úterním zápase se Spartou vyztužil po odchodu Lennartssona další mladý severský bojovník, Fin Varakas, jenž se neuspěl na zkoušce v Třinci a nyní se snaží získat důvěru trenérů Znojma. Příznivci Orlů jistě čekají, kdy se mezi tyčemi poprvé předvede brankářská jednička Trvaj. Tomu dosud odstraněné znaménko a bolesti v krku nedovolovaly plnou zápasovou zátěž. O jeho případném nasazení do hry rozhodnou trenéři až ve čtvrtek.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
AKTUÁLNĚ: Jonas Lennartsson (?)
Martin Prusek (Vítkovice / Columbus, NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Martin Ambruz (Zlín - návrat z host.), Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (NHL?)

Zranění, nemoci: Erat – po operaci kolena, Uram – po operaci kolena

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Čakajík, Němeček, Bičánek, Jareš, Heš, Varakas, Chvátal, Mojžíš, Šmach – Chlubna, Dopita, Ludvík – Mikulík, Pucher, Selingr – Ondřej, Haman, Plášek – Beroun, Tatarčík, Vaškovič – Jaskula

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Předchozí zápasy: ZNO-PCE 5:0, CHK-ZNO 0:1 po s.n., ZNO-SPA 2:3 po s.n.

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: Ludvík – 3 zápasy, 3+0