Z orlí perspektivy: 32. kolo LIT – ZNO

ČT 8. 12. 2005
Z n o j m o - Znojemští orli opět nepotvrdili své zlepšení a po výhře ve Vítkovicích znovu usnuli na vavřínech, když se v úterý na domácím kluzišti nechali přehrát Bílými Tygry z Liberce. Vysoká prohra 2:5 je i se 43 body odsunula na sedmé místo, přičemž jedenáctá Plzeň a dvanácté Pardubice mají pouze o tři body méně. V pátek navíc tým Znojma zajíždí do Litvínova, který je momentálně předposlední, avšak rád by ještě zabojoval o elitní osmičku. Bitva na severu Čech vypukne v 17.30 hod.

HC Chemopetrol Litvínov

Chemici mají na svém kontě 34 bodů a naposledy prohráli 1:3 s Plzní. Předtím ovšem ve třech zápasech v řadě zvítězili, což posílilo jejich sebevědomí a zvýšilo naděje dotáhnout se na týmy ze středu tabulky. Rozhodně je může těšit i fakt, že nemusí myslet na baráž, protože poslední Vsetín ztrácí na Litvínov rovných 20 bodů. Se Znojmem má bílo-žluto-černé mužstvo vyrovnanou bilanci – domácí porážku (1:2) a vysoké vítězství v Hostan aréně (5:1). V současné době se téměř vyprázdnila jeho marodka, obránce Hranáč se rozehrává v prvoligové Kadani, přinejmenším na střídačce by se měl objevit mladý brankář Fiala, který podobně jako Mensator v Karlových Varech vytlačil z postu jedničky svého zkušenějšího kolegu.

Změny v kádru:

Přišli:
Luboš Horčička (Chomutov – stř. starty)
David Pojkar (Slavia Praha – host.), Marian Morava (Mladá Boleslav – host.)
Vojtěch Kubinčák (Mladá Boleslav – návrat z host.), Jakub Petružálek (Ottawa, OHL), Oldřich Bakus (Jihlava – stř. starty)

Odešli:
Ladislav Řezníček (Mladá Boleslav – host.), Jan Hranáč (Kadaň – stř. starty)
Martin Heinisch (Mladá Boleslav – stř. starty)

Zranění, nemoci: Kočí, T. Martinec – oba dlouhodobě zranění, Bombic - kolenní vazy

Předpokládaná sestava: Jarina (R. Fiala) - Punčochář, Gýna, Ťupa, Morava, Poživil, Pojkar, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Trávníček - Zadina, Balázs, Gombár - Šaffer, Sklenička, Jeslínek

Trenéři: Václav Sýkora, Petr Fiala

HC Znojemští orli

V kabině Orlů panuje mírné rozčarování. Výsledky nejsou takové, jaké by si trenéři i sami hráči přáli. I když se během utkání snaží sebevíc, většinou doplatí na odklon přesné mušky i střeleckého štěstí. Alespoň trochu radosti mohl mít po zápase s Libercem juniorský obránce Švrček, který při svém druhém startu v dresu Znojma zaznamenal svou první extraligovou branku, jíž však pouze korigoval skóre nepovedeného duelu. Nezbývá než věřit ve zlepšení s každým dalším zápasem. Do konce základní části jich svěřencům trenéra Hořavy zbývá odehrát ještě 21 a vyrovnaná tabulka slibuje nervydrásající soupeření o každý bod a o postup do play-off. Stále v nedohlednu je návrat zadáka Chvátala, s naraženým kotníkem se k němu přidal Erat.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Mojžíš, Šmach, Heš, Čakajík, Jareš, Švrček - Ondřej, Pucher, Petrakov - Mikulík, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Uram - Beroun, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO LITVÍNOV
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
7. 31 11 1 7 1 11 59:68 43 13. 31 8 2 4 2 15 66:83 34
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
ZNO-SLA 0:1 VIT-ZNO 2:4 ZNO-LIB 2:5 PCE-LIT 2:4 LIT-TRI 3:2p PLZ-LIT 3:1
Podrobný přehled vzájemných zápasů