Z orlí perspektivy: 30. kolo VIT – ZNO

SO 3. 12. 2005
Z n o j m o - Bez gólů se nevyhrává. To už určitě zjistili i Znojemští orli, kteří nedokázali v posledních dvou zápasech vstřelit ani jednu branku a s gólovou bilancí 0:3 už vzhlížejí k dalšímu utkání, v němž by se mohli střelecky probudit. Jubilejní 30. kolo „oslaví“ zájezdem do Ostravy-Vítkovic, kde na ně od 17.00 hodin budou v plné zbroji čekat místní rytíři. Znojmo třetí prohrou v řadě kleslo na hraniční osmou příčku a od dvanáctého místa je dělí pouhé tři body. Pořadí týmů ze středu tabulky se teď mění s každým dalším extraligovým kolem.

HC Vítkovice Steel

Vítkovice se po čtyřech zápasech vrací na domácí půdu. Své účinkování na hřištích soupeře zakončily v pátek prohrou 2:4 ve Zlíně. Předchozí dobré výkony je však vynesly až na čtvrtou pozici, kde si vybudovaly solidní náskok na soupeře z druhé poloviny postupové osmičky. Letoší vzájemné souboje s Jihomoravany zatím vyznívají lépe pro Vítkovické, kteří jednou vyhráli a podruhé dovedli zápas do prodloužení, které však o vítězi nerozhodlo.

Změny v kádru:

Přišli:
Stanislav Jasečko (Zvolen, SVK)

Odešli:
Michal Mařík (Mladá Boleslav – host.)
Marek Černošek (Sparta Praha – host.), Lukáš Chmelíř (Vsetín / Třinec – host.)
Ľubomír Pištek (Zlín / Třinec), Jakub Hulva (Havířov – stř. starty)

Zranění, nemoci: I. Padělek – zranění ?

Předpokládaná sestava: Pinc (Kameš) - Kuboš, Philipp, Jasečko, Hudec, Jurečka, Gulaši, R. Polák, Dresler - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Tomášek, Káňa, Buček

Trenéři: Vladimír Vůjtek st., Miloš Holaň

HC Znojemští orli

Znojmo nedokázalo zvítězit ani před svým vlastním publikem a Slavii Praha podlehlo fotbalovým výsledkem 0:1. Ke gólu neměli Orli v mnohých případech daleko, ale naráželi na výbornou obranu hostí i jejich brankáře Fraňka. Chybí jim patřičná dávka štěstí a především sebedůvěra v zakončení. Svou roli zřejmě také hraje respekt z brankářů soupeře. V neděli by se jim měl postavit další gólman z vrchních pater statistických tabulek, Pinc, i když byl proti Zlínu střídán Kamešem. Kromě dlouhodobě zraněného obránce Chvátala by mělo být znojemské mužstvo kompletní.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Šmach, Mojžíš, Heš, Jareš, Čakajík - Ondřej, Pucher, Ludvík - Erat, Dopita, Uram - Beroun, Haman, Plášek Mikulík, Petrakov, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Vítkovice ZNOJMO VÍTKOVICE
jméno zápasy G+A jméno zápasy G+A
TM TM
Nejproduktivnější hráč Pucher 27 8+8 Burger 26 5+13
Nejlepší střelec Pucher 27 8+8 Irgl 27 9+6
Nejlepší nahrávač Uram 28 4+10 Burger 26 5+13