Z orlí perspektivy: 3. přípravný zápas ZNO - SPA

NE 7. 8. 2005
Z n o j m o - Tento týden čeká Orly přátelský dvojzápas s pražskou Spartou. Ta nejprve v úterý 9. srpna zavítá na znojemský led, o dva dny později odcestují svěřenci trenéra Hořavy do holešovické T-Mobile Areny k odvetě. Úterní zápas bude pro Znojmo v pořadí třetí v letní přípravě, pro Spartu již pátý. Utkání začíná v 17.30 hod.

HC Sparta Praha

Sparta loni skončila celkově pátá, v play-off se totiž příliš neohřála. Mužstvo nabité hvězdami překvapivě vypadlo hned ve čtvrtfinále po sérii 1:4 s Vítkovicemi. Klub před novou sezónou vyměnil trenérské trio Lener, Gudas, Jelínek za trojici Šindel, Doležal, Volek. Velkými změnami prošel i kádr, zejména po návratu hráčů do NHL se vedení snažilo najít za ně adekvátní náhrady. Nejzkušenějším hráčem zůstává čtyřicetiletý gólman Bříza. Ten se zatím v přípravě střídá s kolegou Schwarzem. Po čtyřech zápasech má Sparta bilanci 3 výhry a 1 prohra.

Změny v kádru:

Přišli:
Marek Schwarz (Vancouver, WHL - návrat z host.)
Jiří Vykoukal (Turku, FIN), Martin Hlavačka (Karlovy Vary), Milan Toman (Znojmo), Ján Tabaček (Bratislava, SVK), Lukáš Bolf (Barrie, OHL), Richard Stehlík (Trenčín, SVK)
Roman Vopat (IFK Helsinki, FIN), Jakub Šindel (Brandon Wheat, WHL - návrat z host.), Martin Štrba (České Budějovice)

Odešli:
Tomáš Pöpperle (Vsetín, host.), Tomáš Duba (Lappeenranta, FIN - host.)
Josef Melichar (Pittsburgh - návrat do NHL), Karel Pilař (Toronto - návrat do NHL), Martin Richter (Liberec), Josef Řezníček (Karlovy Vary), Robert Schnábel (Tver, RUS), Libor Procházka (Kladno), Ivan Majeský (?)
David Výborný (Columbus - návrat do NHL), Petr Nedvěd (Phoenix - návrat do NHL), Martin Havlát (Ottawa - návrat do NHL), Jan Hlaváč (Ženeva, SUI), Michal Broš (Oulu, FIN), Jindřich Kotrla (České Budějovice)

Zranění, nemoci: Vopat – po operaci kolena, Netík – rameno, Ton – ruka, Šindel - po operaci ramene

Předpokládaná sestava: Schwarz (Bříza) – Hanzlík, Stehlík, Dobroň, Toman, Hlavačka, Kasík, Bolf, Vykoukal, Tabaček – Chabada, Kašpařík, O. Kratěna – Štrba, Marek, Dragoun – Sivek, Zelenka, Dubec – Langhammer, D. Vrbata, M. Růžička

Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Doležal, David Volek

Předchozí zápasy: SPA-CEB 6:0, KLA-SPA 2:7, PLZ-SPA 1:6, SPA-PLZ 2:5

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: M. Růžička – 4 zápasy, 3+1; O. Kratěna – 3 zápasy, 2+2

Nejlepší střelec: M. Růžička – 4 zápasy, 3+1; Sivek – 4 zápasy, 3+0

Nejlepší nahrávač: ?

Nejtrestanější hráč: ?

Statistiky brankářů: Bříza – 3 zápasy, 1.00, ???.?? %; Schwarz – 3 zápasy, 2.33, ???.?? %

HC Znojemští orli

Znojemským orlům se v přípravě zatím daří. Dva zápasy – dvě výhry. V brance předvádí skvělé výkony gólman Hårstad-Evjen, který zatím kromě samostatného nájezdu Zelepukina z Voskresensku nepustil ani jeden gól. Brankářská jednička Trvaj už by měl být po drobných zdravotních komplikacích připraven nastoupit, stále budou chybět Uram s Eratem. Aktuální zprávou je, že v mužstvu už dále nebude pokračovat švédský obránce Lennartsson, který nesplnil očekávání trenérů.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
AKTUÁLNĚ: Jonas Lennartsson (?)
Martin Prusek (Vítkovice / Columbus, NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Martin Ambruz (Zlín - návrat z host.), Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (NHL?)

Zranění, nemoci: Erat – po operaci kolena, Uram – po operaci

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Čakajík, Němeček, Bičánek, Jareš, Heš, Šmach, Chvátal, Mojžíš – Chlubna, Dopita, Ludvík – Mikulík, Pucher, Selingr – Ondřej, Haman, Plášek – Beroun, Tatarčík, Vaškovič – Jaskula

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Předchozí zápasy: ZNO-PCE 5:0, CHK-ZNO 0:1 po s.n.

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: Ludvík – 2 zápasy, 2+0; Dopita – 2 zápasy, 1+1; Pucher – 2 zápasy, 1+1

Nejlepší střelec: Ludvík – 2 zápasy, 2+0

Nejlepší nahrávač: Dopita – 2 zápasy, 1+1; Pucher – 2 zápasy, 1+1; Mojžíš; Čakajík; Tatarčík; Vaškovič; Chlubna – všichni 2 zápasy, 0+1

Nejtrestanější hráč: Mojžíš – 2 zápasy, 4 minuty?

Statistiky brankářů: Hårstad-Evjen – 2 zápasy, 0.00, 100.00 %, 2 shutouty

Vzájemné zápasy: Podrobný přehled