Z orlí perspektivy: 12. kolo ZNO – PLZ

SO 8. 10. 2005
Z n o j m o - Den po výhře Znojma 2:1 nad Pardubicemi přijdou diváci na znojemský zimní stadión znovu, aby zhlédli střetnutí svých oblíbenců s celkem HC Lasselsberger Plzeň. Tento zápas je na sobotu oproti původnímu plánu přesunut kvůli přímému televiznímu přenosu 2. programu České televize, který startuje v 17 hodin. Orlům půjde o to, udržet se na třetí pozici v tabulce, Plzeň, která v pátek porazila Spartu 4:1, má zase zájem poskočit z desátého místa do elitní osmičky.

HC Lasselsberger Plzeň

Také se Západočechy sehráli Znojemští orli před začátkem sezóny jedno přípravné utkání, které doma prohráli 2:3 až na samostatné nájezdy. To byly spolu s vítězstvím 5:2 nad Spartou jediné dva přátelské zápasy z dvanácti, které Plzeňští v přípravě vyhráli. A od začátku nového ročníku Tipsport extraligy pokračovali v podobném trendu. Až poslední tři duely zvládli na jedničku. Předchozí špatné výsledky však byly důvodem několika změn v kádru. Vyhazov dostali Paroulek se Šrekem, za Havelku přišel Sparťan Zelenka, novými akvizicemi jsou také Slovák Tvrdoň a Japonec Sakata.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: Jiří Zelenka (Sparta Praha – host.), Roman Tvrdoň (Nottingham, GBR), Junji Sakata (Montpellier, FRA)
Roman Málek (Slavia / Karlovy Vary)
Martin Štěpánek (Ústí nad Labem), Zbyněk Neckář (Písek), Matěj Trojovský (Prince George, WHL)
Josef Straka (Sparta / Znojmo / Linz, AUT – návrat z host.), Petr Havelka (Č. Budějovice – návrat z host.), Marek Vorel (Znojmo), Peter Kocák (Skalica, SVK), Aleš Padělek (Jihlava), Petr Kica (Písek)

Odešli:
AKTUÁLNĚ: Martin Paroulek (Třinec), Pavel Šrek (Mladá Boleslav), Petr Havelka (Sparta Praha – host.)
Tomáš Duba (Leksand, SWE – host. ze Sparty), Rudolf Pejchar (Lillehammer, NOR)
Jason Marshall (Anaheim – návrat do NHL), Jan Výtisk (Třinec), Libor Procházka (Kladno), Jiří Dobrovolný (Jihlava – host.)
Radek Duda (Slavia), Jaroslav Kudrna (Třinec), Adam Šaffer (Litvínov – host.), David Pospíšil (konec kariéry)

Zranění, nemoci: Kocák – natažené kolenní vazy, M. Straka – operace menisku, Vorel – otřes mozku

Předpokládaná sestava: Málek (Jež) - Jindřich, Trnka, Nedoma, Štěpánek, Cartelli, M. Výborný, Klaus, Štich – A. Padělek, Kracík, Andrašovský - D. Moravec, J. Straka, Matějovský - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - - Důras, Kepl, Sakata

Trenéři: Marek Sýkora, Radim Rulík, Radek Kampf

HC Znojemští orli

Znojemským hokejistům už několikrát v sezóně vyšla taktika „v úvodu dejte dva góly a výsledek udržte až do konce“. To předvedli i v pátek proti Pardubicím, kterým dobrou obrannou hrou povolili pouze jednu branku. Ve skvělé formě se předvádí brankář Trvaj, který zatím do brány nepustil svého norského náhradníka Hårstad-Evjena. Do sestavy se po rekonvalescenci vrátil útočník Erat, zranění na delší dobu vyřadila Chlubnu a Chvátala, jinak by měl být tým kompletní.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.)
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
AKTUÁLNĚ: Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.)
Martin Prusek (Syracuse, AHL - návrat do zámoří), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák, Aleš Křetínský (oba Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Branislav Kvetan (?)
Miroslav Barus (Pontebba, ITA / Kometa Brno – host.), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav / Prostějov – host.), Zdeněk Blatný (Providence, AHL – návrat do zámoří), Martin Ambruz (?)

Neuspěli v přípravě:
Fredrik Oduya (Edinburgh, GBR), Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR)
Jan Fadrný (Mladá Boleslav)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Mojžíš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, Šmach, Varakas - Mikulík, Pucher, Uram - Ondřej, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Erat – Beroun, Tatarčík, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO PLZEŇ
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
3. 11 6 1 2 0 2 23:19 22 10. 11 3 0 3 1 4 22:25 13
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
ZNO-SPA 3:1 KLA-ZNO 0:0p ZNO-PCE 2:1 PLZ-TRI 4:2 PCE-PLZ 2:3 PLZ-SPA 4:1
Podrobný přehled vzájemných zápasů