Vykročit do čtvrtfinále může Znojmo v domácím souboji s Grazem

ČT 16. 2. 2017
Po velmi důležité středeční výhře ve Villachu zvýšili Orli náskok na druhém postupovém místě tabulky na čtyři body. Zásadní krok směrem ke čtvrtfinále mohou udělat v pátek od 18:30 v domácím souboji s Grazem, lídrem spodní nadstavbové skupiny. Zápas přenáší živě O2 TV.
» Hvězda soupeře
Oliver Setzinger se s 55 kanadskými body dělí o pozici nejproduktivnějšího rakouského hráče ligy

Graz není třeba dlouze představovat: tradiční klub ze Štýrska už zoufale touží po úspěchu. Navzdory investicím a rozpočtu o několika milionech eur hrál naposledy play-off před dlouhými čtyřmi sezónami. A to je samozřejmě velký neúspěch. Také letos to po dobrém začátku s klubem vypadalo všelijak, ale devětadevadesátky nakopla výměna trenéra. Zkušený Kanaďan Doug Mason, který na střídačce nahradil Slovince Ivo Jana, tým zvedl a aktuálně jej vede do čtvrtfinále.

Parta kolem statisticky nejlepšího brankáře ligy Sebastiana Dahma a produktivního prvního útoku vedeného zářícím Oliverem Setzingerem má aktuálně na druhé Znojmo dvoubodový náskok. V prvním vzájemném duelu na jihu Rakouska zvítězili domácí 3:1.

Orli tedy mají o motivaci postaráno. V zádech mají nesmírně cenné a důležité vítězství na ledě Villachu, čtyřbodový náskok před třetím Dornbirnem a vědomí, že svůj osud mají ve vlastních rukou. Tříbodové vítězství by svěřence kouče Šimíčka vyhouplo na první příčku nadstavbové skupiny a výrazně posunulo směrem k play-off. Definitivní jistotu postupu Orli v pátek večer získat nemohou, ale jedno je jisté: vítězstvím velmi rázně vrazí do čtvrtfinálových dveří nohu.

Utkání, jehož úvodní buly je naplánováno na 18:30, vysílá v přímém přenosu také televizní stanice O2 TV.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 10 12 1 4 66:70

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 2. 1.
body 17 19
aktuální forma Villach - Znojmo 3:6
Znojmo - Fehérvár 3:1
Fehérvár - Znojmo 6:2
Graz - Lublaň 5:0
Villach - Graz 4:0
Graz - Villach 6:1
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 40 bodů (16 + 24) Oliver Setzinger, 59 bodů (20 + 39)
nejproduktivnější obránce André Lakos, 30 bodů (4 + 26) Robin Weihager, 36 bodů (9 + 27)
brankář Marek Schwarz (90,4 %) Sebastian Dahm (93,3 %)
využití přesilovek 20,3 % 17,3 %
úspěšnost oslabení 81,4 % 85,0 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, #14 Mark Lemelin
Čároví rozhodčí:#94 Christian Kaspar, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Lattner – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček.
Dahm – Pöck, Weihager, Reinthaler, Pelech, Klimbacher, Boivin, Strohmeier, Trost – Beach, Brophey, Siddall – Ograjenšek, Feichtner, Woger – Setzinger, McLean, Zusevics – Pirmann, Zierer, Natter.