Vykoleduje si Znojmo na svatého Štěpána body?

SO 25. 12. 2021
Znojemští hokejisté by jistě rádi dali zapomenout na předvánoční domácí prohru a na druhý svátek vánoční chtějí fanouškům připravit daleko lepší podívanou. Možnost k tomu budou mít téměř dokonalou. Atraktivní duel s třetími čerty z Fehérváru startuje v neděli v 17:30.

Maďarský tým vedený americkým koučem Kevinem Constantinem vsadil na mix hráčů různých národností. V modrobílém dresu se tak prohání produktivní Kanaďané – útočník Alex Petan (8 + 17) a ofenzivně laděný bek Josh Atkinson (7 + 18), další zkušený, tentokrát švédský zadák Henrik Nilsson, jenž se do hry vrátil po téměř dvouměsíčním zranění. Nelze opomenout ostříleného útočníka slovinské národnosti Anžeho Kuralta (12 + 10) či domácí bojovníky – kapitán János Hári a s deseti vstřelenými góly druhý nejlepší střelec týmu Csanád Erdély.

Tato kombinace zatím přináší Fehérváru úspěchy. Mužstvo začalo sezonu naprosto fantasticky a drželo se na první příčce tabulky. Po sérii zranění sice opustilo čelní pozici, nicméně stále se drží v nejlepší trojici, navíc se marodka týmu již téměř vyprázdnila. Forma z posledních zápasů není nijak oslnivá, čerti v posledních pěti zápasech zvítězili pouze dvakrát.

Znojmo toužilo ve čtvrteční předvánoční dohrávce s Innsbruckem navázat na předchozí tři vítězství v řadě. Utkání ale nezačalo pro Orly vůbec dobře, brzy prohrávali 0:2 a ani v dalším průběhu nedokázali najít účinný recept na dobytí soupeřovy svatyně. Prohra 2:6 byla hořkým dárkem jak pro hráče samotné, tak pro fanoušky na tribunách.

S Fehérvárem už se Znojemští v tomto ligovém ročníku jednou utkali. Na nevyzpytatelném maďarském ledě se představili hned zkraje prosince a prohráli zde 1:5. Jedinou přesnou českou trefu měl na svědomí Radim Matuš.

Zajímavosti

• Orli prohráli s Fehérvárem již pět utkání v řadě, poslední výhra se datuje k 24. listopadu 2019, kdy na svém ledě přehráli maďarský tým 4:3.
  • Oba týmy patří k těm nejtrestanějším v soutěži. Znojmo je s 275 trestnými minutami v této statistice třetí, Fehérvár s 243 TM hned za ním.
  • Znojmu chybí góly ostrostřelce Tonyho Lucianiho – v posledních třinácti zápasech skóroval pouze jedinkrát.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Fichtner, Daniel Soos
Čároví rozhodčí:Maximilian Gatol, Norbert Muzsik

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Groh (10. Kantor) – Sedlák, Culkin, Younan, Haman, Tejnor, Bartko, Stránský – Svoboda, Brittain, Luciani – Ahl, Zubov, Eriksson Immo – Gorčík, Prokeš, Matuš – Köver, Kvasnica, Oščádal.
Hydro Fehérvár AV19:Kornakker – Atkinson, Nilsson, Fournier, Campbell, Horváth, Szabó D., Reiter, Retfalvi – Magosi, Hári, Kuralt – Erdély, Sarauer, Petan – Shaw, Bartalis, Terbócs – Jacobs, Németh, Mihaly.