Výhra poháru může posílit sebevědomí

Aktuální zprávy
ÚT 9. 9. 2003
Z n o j m o - Druhý gól Znojma, který vstřelil <b>Milan Procházka</b>, nakonec znamenal vítěznou branku finálového pohárového utkání. Tím se dostal na čelo tabulky produktivity letošních přípravných zápasů. „Tohle mě vůbec nezajímá,“ vyjádřil nedůležitost individuálních statistik.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Své osobní statistiky i to, že vstřelil rozhodující gól v důležitém utkání komentuje skromně: „Dařilo se.“ Mladík Schwarz v bráně Sparty odolával mnoha gólovým šancím Puchera, Pardavého, Urama i samotného Procházky skvělým pohybem a možná i tím, že chytá v obráceném gardu. Na rozhodující gól Procházky byl ale krátký. „Všichni hráči jeli na druhou stranu, provedl jsme protizvrat a vystřelil jsme to do protipohybu brankáře a čekal jsem, že kdyby to gólman chytl, tak to zbytek kluků z lajny dorazí,“ popisuje svoji branku.

Obavy trenéra Pazourka, že se brankář Tomáš Duba vrátí z reprezentačního soustředění v Pardubicích nerozchytán, svým výkonem znojemský gólman vyvrátil. Na začátku třetí třetiny měla Sparta několik slibných šancí, za zlomový okamžik považuje Duba neproměněnou střelu kanonýra Marka: „Za stavu 1:1 jsem měl velkou kliku, že, myslím Jan Marek, netrefil bránu. A od té chvíle už jsem věřil, že vyhrajeme. Tím si myslím, že se Sparta trochu nalomila a my jsme si začali dávat větší pozor. Z hlediska naší obrany to byl zlomový okamžik. Když už jsme vedli, tak jsme všichni mysleli na to, abychom to neztratili. Hráli jsme pod velkým tlakem a pro mě jako gólmana to bylo daleko lepší, než kdybych byl bez práce.“

Duba se poprvé postavil proti svému bývalému klubu a ačkoli k přímé konfrontaci s jeho velkým vzorem Břízou nedošlo, přesto měl velkou motivaci se předvést: „Proti mému bývalému klubu jsem určitě měl respekt. Je to Sparta, ale člověk se na ně chce vytáhnout a chtěl jsem je porazit. To, co já si pamatuju, je to úplně jiná Sparta, takže jsem si ani nemohl na útočníky dávat pozor. Kluky vlastně vůbec neznám, kromě Brošáka a Kraťase. Takže to vlastně byl stejný zápas jako proti jakémukoli týmu.“

„Dnes to byla poslední velká příprava před extraligou a výhra se Spartou nám určitě zvedne sebevědomí,“ věří mladý nadějný gólman.