Vrátí se do ligy Jesenice? Rozhodnutí na konci května

Aktuální zprávy
ČT 23. 5. 2013
<em>Znojmo</em> - Ve středu a ve čtvrtek se v rakouském Klagenfurtu uskutečnilo zasedání prezidia Erste Bank Eishockey ligy. Projednávaly se plány pro blížící se sezónu 2013/2014. Stále však nebylo rozhodnuto o tom, zda nový ročník odehraje jedenáct či dvanáct týmů. Jisté je ale to, že sezóna bude zahájena v neděli 8. září 2013.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

O vstup do ligy usilovaly letos dva týmy. Maďarská Budapešť nezískala dostatečný počet hlasů (8 vs. 3) a soutěž v příští sezóně nerozšíří. Ve hře však nadále zůstává slovinská Jesenice, která by měla nahradit Záhřeb, jenž bude od září hrát ruskou KHL. O tom, zda se Slovinci vrátí po roce znovu do EBEL, se má rozhodnout do pátku 31. května.

Průběh příští sezóny ovlivní zimní olympijské hry v ruském Soči, a tak se vedení EBEL nechce pouštět do příliš velkých změn. I to bylo důvodem, proč většina klubů hlasovala proti přijetí Maďarů do ligy. V ročníku 2014/2015 by Erste Bank ligu mohlo hrát dokonce 14 týmů. Jedním z nových manšaftů může být právě Budapešť.

⇒  Jesenice po roce opět v EBEL?

První utkání nové sezóny se odehrají v neděli 8. září. V tomto kole se proti sobě postaví mimo jiné i loňští finalisté z Klagenfurtu a Vídně. Kompletní rozpis zápasů bude znám až poté, co se rozhodne o osudu Jesenice.

Základní část bude čítat opět 44 kol, během nichž se utká každý s každým čtyřikrát, a skončí 12. ledna 2014. Následovat bude stejně jako loni nadstavbová část, jejíž poslední utkání se odehraje 2. března. Počítá se s třítýdenní olympijskou pauzou.

Do play-off postoupí osm nejlepších týmů. Vyřazovací boje ovlivní účast Rakouska i Slovinska na mistrovství světa divize I v jihokorejském Soulu. Termíny a herním systém bude tedy ještě upřesněn.

Co se týče mládežnických soutěží, EBYSL odehraje 14 týmů a přihlášku do nové EBJL (Erste Bank Juniors League - pozn. redakce) podalo 20 celků. V obou ligách bude mít své zastoupení i Znojmo.