Vokoun v bitce pouze suploval pátého hráče

Aktuální zprávy
NE 10. 10. 2004
Výborným výkonem se v nedělním zápase proti Pardubicím prezentoval gólman Orlů Tomáš Vokoun. Hrál koncentrovaně. Nenechal se rozhodit nepříjemnými pokřiky fanoušků. Pochytal dvaatřicet střel. Ani to však k vítězství nestačilo. Východočeši totiž dvěmi góly z přesilových her urvali všechny tři body. Vokouna může mrzet hlavně druhý gól. Gólman měl puk na rameni, ale poté mu sklouzl na led, kde ho dorazil Hemský. V závěru vypjatého utkání si ještě zahrál vedlejší roli v hromadné rvačce. Inu, gólman má někdy těžký život.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Vnímal jste zápas jako souboj bývalých spoluhráčů z Nashvillu?
„Nebral jsem zápas jako souboj s Jánem Lašákem. S Pardubicemi sousedíme v tabulce a rozhodně nejsme v pozici, ve které si můžeme dovolit rozdávat body. Takže jsem do zápasu šel s tím, že potřebujeme vítězství. Samozřejmě jsem věděl, že Jáno chytá za druhé mužstvo. Ale pro mě je prioritní otázka vítězství, ne otázka nějakého osobního konfliktu.“

První gól padl po teči, na to jste asi nemohl reagovat. Jak padl ten druhý? Vypadl puk z ruky?
„Puk mě trefil a málokdy se stane, že takhle vypadne. Cítil jsem ho dobře pod ramenem. Navíc když jsem se otočil, naproti stál obránce a řval na mě: Drž! To mě trochu dezorientovalo, takže jsem si myslel, že ho mám opravdu pod kontrolou. Místo toho ležel puk vedle mě na zemi a Hemský ho dorazil.“

Fanoušci na vás často vulgárně křičeli, nevadilo vám to?
„To je úplně normální věc. Jsou to zkrátka fanoušci druhého mužstva, tak mi nebudou skládat poklony. Je to podobné na všech stadiónech. Jako hráč se snažím odevzdávat pro své mužstvo maximum, což se samozřejmě fanouškům druhého mužstva nelíbí.“

Na konci zápasu se strhla hromadná bitka, dokonce jste se do ní zapojil i vy...
„Já jsem vůbec v bitce nebyl. Jirka Dopita se mě dokonce ptal, proč se chci rvát, ale já se prát nechtěl. Hráli jsme oslabení pět na čtyři a když se strhne hromadná bitka, je v takové situaci normální, že brankař vyjede, aby doplnil pátého hráče. Já jsem jejich hráče, ani nevím, kdo to byl, jen držel. Kdybych se chtěl prát, vypadalo by to jinak.“

Jak jste bitku vnímal?
„Abych se přiznal, vůbec jsem to neviděl, protože jsem sledoval puk. Neviděl jsem ani tělo na Milana Hejduka, takže k tomu nemohu nic říct. Nevím, jestli jsme byli v právu, nebo v neprávu.“