Vítězství nad Maďary nám zvedne sebevědomí, říká Jiří Beroun

Rozhovory
PÁ 2. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Již i na jihu Moravy víme, jakou příchuť má maďarský hokej. Znojemští hráči se fehérvárského čerta nezalekli a ve vyrovnané bitvě si nakonec přisvojili vítězství v prodloužení. Do utkání po delší pauze zasáhl také útočník Jiří Beroun, jenž si zahrál ve formaci po boku Petra Puchera a Adama Havlíka. Přestože zápas kvůli menším zdravotním potížím nedohrál, potěšen konečným výsledkem hlásí: „Myslím, že v soutěži budeme plnit důstojnou roli.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Přestože se jednalo pouze o další přípravný zápas, hráči na ledě předváděli slušnou podívanou s několika pěknými šancemi na obou stranách, nechyběly tvrdší souboje či kvalitní gólmanské zákroky. Tempo utkání sice místy zpomalilo, velkou snahu však ani jednomu týmu nelze upřít. „Stále se ještě sehráváme. V posledních dnech jsme hodně zapracovali na taktickém systému. Myslím si, že teď už to začne fungovat a bude to lepší a lepší,“ prozradil Jiří Beroun.

Jiří Beroun odehrál proti Fehérváru svůj letošní druhý zápas v přípravě

On sám sice v průběhu hry odstoupil, ale do znojemského tábora posílá povzbudivou zprávu: „Cítím se dobře. Trochu mě tahá tříslo, ale to je jen maličkost.“ Jednatřicetiletý útočník v posledních měsících laboroval s poraněným kolenem, nyní se zdá, že jsou potíže zažehnány. „Operované koleno drží, takže jsem spokojený. Šest týdnů po operaci jsem byl o berlích, pak jsem skočil hned na led. Musím zaklepat, zatím je to bez větších problémů,“ oddechnul si Beroun.

Fehérvár je prvním mužstvem z EBEL, které přijelo do Znojma v plné sestavě. Hráči si tak mohli vyzkoušet styl hry, jenž se praktikuje v alpské lize, což si pochvaloval i zkušený útočník: „Potřebovali jsme si ověřit, že dokážeme hrát se zahraničními soupeři vyrovnaný zápas. Dnešní vítězství nám určitě zvedne sebevědomí,“ uzavřel pozápasový rozhovor Jiří Beroun.