Vítej zpět, Tony! Znojmo uvidí ostrostřelce Lucianiho

Aktuální zprávy
PO 7. 9. 2020
Orli necelé dva týdny před startem nové sezóny vítají dobře známou tvář. Znojmo se totiž dohodlo na spolupráci s loňským druhým nejproduktivnějším hráčem EBEL, Anthonym Lucianim! Ten v pondělí přistál v Praze a připojí se k týmu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Luciani patřil k hvězdám znojemského výběru už v posledních dvou ročnících, kdy mužstvo působilo v mezinárodní bývalé Erste Bank Eishockey Lize. Už v sezóně 2018/19 nasbíral ve 43 utkáních 52 bodů, v play-off vinou zranění nastoupil jen jednou, přesto dal dva góly. Loni platil za největší hrozbu Orlů, 62 bodů v 50 utkáních z něj udělalo druhého nejproduktivnějšího hráče celé ligy. Nyní tak začne ve znojemském dresu třetí sezónu, ale o dost jinou, než ty předchozí.

Anthony Luciani přestup

„Všichni víme, jaká teď panuje situace a obecně nejistota. Tony měl nějaké nabídky z jiných klubů, ale prostředí ve Znojmě zná a oslovilo ho, jak k celé věci přistupujeme. Společně jsme dospěli k dohodě, která je výhodná pro obě strany. Nastoupí tak za nás ve druhé lize, samozřejmě s výhledem na příští ročník," vysvětluje sportovní manažer a trenér Miroslav Fryčer, který Lucianiho dobře zná už z kanadského Ontaria.

Luciani v pondělí odpoledne přistál na letišti v Praze a po přesunu se připojí k přípravě týmu na nadcházející ročník. Produktivní útočník s přesnou přihrávkou a rychlou střelou tak posílí útočné řady Orlů v honbě za vítězstvím ve 2. lize.

Po zrušení posledního přípravného utkání v Jihlavě se nyní A-mužstvo chystá na ostrý start do soutěže, který je v plánu v sobotu 19. září na ledě Kopřivnice. Doma se představí poprvé ve středu 23. září od 18:00 proti Hodonínu.

» Podpořte svůj oblíbený klub a kupte si permanentku na zápasy Orlů

Statistiky Anthonyho Lucianiho: