Víkendový dvojboj načne lov dravců z Villachu

ČT 30. 10. 2014
První sousto z domácí třízápasové porce Orli úspěšně ukořistili, další dvě stále ještě visí ve vzduchu. Proti znojemským bodovým choutkám se v letošním premiérovém vzájemném klání postaví Villach. Utkání startuje v pátek v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Jean Philippe Lamoureux je jednou z největších osobností ligy

Loňské semifinále s pozdějším šampionem z Bolzana bylo pro Villach jedním z největších úspěchů posledních let. V právě probíhajícím ročníku se rakouští dravci prozatím tak trochu hledají. Na domácím ledě sice ještě podávají vcelku solidní výkony (pět výher z osmi zápasů), v roli hostů ale tápou (jedno vítězství ze sedmi pokusů).

V brankovišti Villachu stojí opravdová hvězda. Američan Jean Philippe Lamoureux obývá rakouskou svatyni již třetí sezónu a stále si drží výtečná čísla. Před ním se v defenzívě tyčí především svými parametry nepřehlédnutelní Mario Altman a nově také Geoff Waugh, jenž do EBEL nakoukl již v dresu Záhřebu. V útoku se prozatím žádný ze střelců výrazně neutrhl a nepřekonal hranici deseti bodů.

Na znojemském ledě se v páteční podvečer střetne tým s nejvyšší úspěšností v proměňování přesilových her (Znojmo) a nejlépe bránící tým v oslabení (Villach). Obě mužstva se umístila i na protipólech tabulky „fair-play“. Orli s necelými osmnácti minutami na zápas vedou, Villach je na chvostu s deseti trestnými minutami za utkání.

Hokejisté Znojma načali třízápasovou domácí sérii nedělním suverénním vítězstvím nad Lublaní 6:1. Již v počátku duelu ale přišli o obránce Martina Baču, který smolně odnesl nepříjemnou situaci se špatně zajištěnými dvířky u domácí střídačky. Utrpěl zhmoždění páteře a doba léčení se odhaduje na 10 - 14 dní. Mimo hru je stále další bek Richard Pavlikovský, jenž by se měl do tréninku zapojit během listopadové reprezentační přestávky. Zákrok v nemocnici má za sebou Aleš Sova, týmu bude chybět 6 - 8 týdnů. Do sestavy se však vrací Jiří Klimíček. "Situaci kolem beků bedlivě monitorujeme. Poohlížíme se po hráčích, kteří by mohli naše dlouhodobě zraněné zadáky zastoupit," řekl Rostislav Dočekal, sportovní manažer klubu.

V bráně Orlů se po odeznění zranění z přípravy zabydluje Tomáš Tomek. V utkání s Lublaní inkasoval jen jedenkrát a postupem času byla vidět na jeho výkonu čím dál větší jistota. „O víkendu nás čekají dva zápasy doma a chceme získat čtyři body. Proti Villachu to nebude snadné, hrají rychlý a důrazný hokej. Jsem rád za šanci, kterou jsem dostal od trenérů. Rád bych se jim odvděčil co nejlepšími výkony,“ doufá v další oslavu na domácím ledě gólman Tomek, který se mezi tyče postaví také v pátek.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 7 6 0 3 54:59

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 6. 8.
body 14 13
aktuální forma Znojmo – Lublaň 6:1
Klagenfurt – Znojmo 4:1
Linz – Znojmo 6:3
Villach – Innsbruck 5:2
Villach – Dornbirn 5:1
Graz – Villach 3:2sn
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 20 bodů (5 + 15) Brock McBride, 8 bodů (7 + 1)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, 13 bodů (3 + 10) Gerhard Unterluggauer, 8 bodů (2 + 6)
brankář Tomáš Tomek (89,9%) Jean Philippe Lamoureux (92,9%)
využití přesilovek 32,00 % 29,71 %
úspěšnost oslabení 75,36 % 89,47%

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #33 Gergely Kincses
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Tomek – Sova, Bořuta, Štach, Grof, Nemčík, Bača – Beroun, Šeda, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul – Číp, Fiala. td>
Lamoureux J.P. – Altmann, Brunner, Jarrett, Unterluggauer, Bacher, Waugh, Siutz, Göhringer – Hunter, McBride, Santorelli – Lammers, Krog, Haydar – Petrik, Alagic, Nageler – Pewal, Ringrose, Platzer.