Víkend nabitý hokejem! Na jih Moravy přijíždí na #ZuprMatch Linz

SO 12. 10. 2019
Po pátečním derby s Vídní se i v nedělním kole představí znojemští hokejisté na domácím ledě. A znovu se můžeme těšit na velice atraktivního soupeře – Černá křídla z Linze. Přijďte podpořit Orly v cestě za vítězstvím. Ve spolupráci s hlavním partnerem klubu Znojemským městským pivovarem na vás navíc čeká zvýhodněná cena občerstvení.

Loňský čtvrtfinalista soutěže bude v tomto ročníku jistě pomýšlet na vyšší umístění. Velká část kádru zůstala pohromadě, navíc došlo k vyváženému posílení. Defenzívu vyztužili kanadští borci Matt Finn a Josh Roach, v útoku jistě zaujme jméno Marka Kaluse. Kouč Tome Rowe, jenž přišel do Linze již v průběhu minulé sezony, může být prozatím spokojen s jedenácti body, které jeho tým získal v šesti zápasech.

Znojemští hokejisté se v pátek představili v letošním premiérovém derby proti Vídni. Po vlažnějším startu se podařilo chytit druhý dech, o vyrovnání se ve skvělé atmosféře třetí třetiny postaral kapitán Radim Matuš. Těsnou porážku z posledních minut utkání však zapříčinila hrubka v rozehrávce, kterou zkušená Vídeň bez skrupulí potrestala. Orli tak podruhé v sezóně odcházeli z ledu bez jediného bodu.

“V neděli nás čeká další těžký soupeř a my se musíme rychle oklepat. Nesmíme myslet negativně. Věřím, že v neděli uděláme tři body pro fanoušky.“

Radim Matuš (kapitán, Orli Znojmo)

Pro všechny návštěvníky nedělního utkání si připravil hlavní partner klubu a tohoto zápasu Znojemský městský pivovar dárek v podobě zvýhodněné ceny občerstvení. PIVO a LIMO pouze za 15 Kč! Pod patronací hlavního partnera bude také probíhat speciální přestávková soutěž a vyhlášení nejlepších hráčů zápasu.

Statistické okénko

• Loni nejproduktivnější hráč Znojma Marek Kalus kývl na vábení Linze. V šesti odehraných zápasech v rakouském dresu třikrát skóroval.
  • První znojemský útok válí. Tony Luciani, Tomáš Svoboda a Radim Matuš se vejdou do elitní dvacítky bodování celé soutěže. Navíc první dva jmenovaní brali alespoň bod v každém utkání.
  • V čele týmových statistik Linze je Brian Lebler (3 + 4), jehož následuje nejlepší střelec Černých křídel Rick Schofield (4 trefy).
  • Rakouský gólman David Kickert je lídrem hodnocení maskovaných mužů celé soutěže, navíc v pátečním utkání s Fehérvárem vychytal svou první letošní nulu a byl vyhlášen hráčem 9. kola ligy.
  • Linz se může pochlubit nejlepšími přesilovkami s úspěšností využití 29,4%.
  • Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#48 Vladimír Baluška, #33 Gergely Kincses
    Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #55 Daniel Soós

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Matuš, Svoboda – Novák, McRae, Berisha – Bowles, Bartoš, Beránek – Oščádal, Češík, Mrázek.
    EHC LIWEST Black Wings Linz:Kickert – Finn, Roach, Altmann, Rutkowski, Wolf, Kragl, Matzka Ober – Lebler, Schofield, DaSilva – Kristler, Brucker, Leiler – Kalus, McNeill, Gaffal – Cijan, Florek, Umičević.