Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Venkovní šňůra startuje! Znojmo jede pro třetí výhru nad Grazem

Venkovní šňůra startuje! Znojmo jede pro třetí výhru nad Grazem

Orlům začíná série tří venkovních duelů v řadě. První z nich se odehraje na nově zrekonstruovaném stadionu v Grazu, kde budou chtít znojemští hokejisté navázat na povedený výkon ze středečního utkání. Úvodní vhazování je na programu v 19:15.
» Hvězda soupeře
Jednička Grazu Sebastian Dahm je obrovskou oporou svého mužstva.

Graz vstoupil do sezóny poměrně dobře. Dlouho se držel v první polovině tabulky, pak však přišel bod zvratu a všechno se začalo kazit. Aktuálně je celek z druhého největšího města Rakouska až na osmé pozici, a to zejména díky tristní sérii - z posledních třinácti zápasu jich hned deset prohrál!

Zkraje prosince se zdálo, že se ve Štýrském Hradci začne opět blýskat na lepší časy. Svěřenci Ivo Jana tehdy deklasovali Innsbruck poměrem 9:2. Ani to ale nepomohlo, následovaly totiž další dvě porážky. Do karet Rakušanům nehrají ani vzájemné zápasy s jejich pátečním soupeřem. V šestém kole si přijeli Orli na jejich led pro svoje vůbec první body v sezóně, o měsíc a půl později následovala jednoznačná výhra Jihomoravanů 5:1.

Ve znojemské kabině je nálada o něco lepší, a to i navzdory mnoha zraněným. Na marodku se vrátil kapitán Jiří Berouna a nově na ni přibyl i útočník Tomáš Plíhal, který si odnesl zranění nohy ze zápasu proti Vídni. Nadále nenastoupí ani Radek Číp, Roman Tomas, Teddy Da Costa a Patrik Novák. "Těch hráčů máme v sestavě akorát. Hraje ten, kdo má ruce a nohy. Z Grazu se vrátíme v noci a hned druhý den v poledne odjíždíme do Dornbirnu. Pak budeme v Rakousku čekat na úterní zápas s Innsbruckem. Je to teď velká nálož zápasů po sobě."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 9 11 1 3 59:62

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 7. 8.
body 35 38
aktuální forma Znojmo - Vídeň 3:2
Znojmo - Bolzano 1:3
Klagenfurt - Znojmo 2:4
Graz - Fehérvár 3:4
Villach - Graz 4:2
Graz - Innsbruck 9:2
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 18 bodů (6 + 12) Oliver Setzinger, 35 bodů (12 + 23)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 18 bodů (4 + 14) Peter Robin Weihager, 19 bodů (6 + 13)
brankáři Marek Schwarz (90,3 %) Sebastian Dahm (92,8 %)
využití přesilovek 19,5 % 18,8 %
úspěšnost oslabení 81,5 % 82,7 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#19 Roland Kellner, #18 Greg Kimmerly
Čároví rozhodčí:#69 Timo Ettlmayr, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Biro, Řezníček, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Špaček – Podešva, Bartoš, Yellow Horn – Wronka, Pucher, Lattner – Beroun, Šeda, Györi – Hughesman.
Dahm - Pelech, Weihager, Pöck, Nash, Strohmeier, Unterweger, Klimbacher - Woger, McLean, Setzinger - Zusevics, Brophey, Beach - Natter, Feichtner, Pirmann - Zierer, Trost, Reinthaler.

Související články