Orli Znojmo Orli Znojmo

Věděli jsme, že nás budou řezat, ale měli smůlu, usmívá se Filip Landsman

Věděli jsme, že nás budou řezat, ale měli smůlu, usmívá se Filip Landsman

Znojmo - Do znojemské brány se od první minuty zápasu postavil až začátkem října pod vedením Martina Stloukala a toto rozhodnutí se zatím zdá být šťastným. Orlí letka v čele s Landsmanem vyhrála pod novým koučem s přehledem zatím všechny duely. Naposledy to odnesli chorvatští Medvědi. Ti svoji premiéru na jihu Moravy ukončili vlastním debaklem 2:8. Co především tedy stojí za úspěchy Jihomoravanů? „My teď neděláme chyby, hrajeme dobře a máme to vzadu zavřený,“ popisuje muž s číslem „83“ na zádech.

Filipe, máte za sebou třetí vítězný zápas v řadě, jak hodnotíš právě ten poslední duel s chorvatským Záhřebem?
Je super, že jsme vyhráli. Dáváme góly, ale já jsem se dneska cítil hrozně už na začátku. Snažil jsem se uzavřít do sebe a koncentrovat se. Jsem rád, že kluci hráli dobře a pomohli mi.

Záhřebu se podařilo vsítit první gól po velkém závaru ve tvém brankovišti, můžeš tu situaci popsat?
Oni nahrávali zpoza brány před bránu, kde stál jejich hráč a střílel, tak jsem to vyrazil na levou stranu, jakoby za bránu. Tam byl ale další Chorvat, nahodil puk a trefil mě. Já jsem si to chtěl přivřít, prostě zavřít za sebou, jenže mi kotouč vypadl, tak jsem se převrátil za záda, ale oni ho do brány došťouchali. Myslím si, že tenhle gól platit měl, já jsem puk neměl pod kontrolou. Byla to moje chyba. A jsem rád, že kluci mi dneska pomohli, protože já jsem jim moc nepomohl.

Chorvatský brankář Vasiljević se v zápase pořádně zapotil, ty jsi naproti tomu moc zákroků neměl, to asi není pro gólmana úplně ideální…
Je to šílený. Snažil jsem se soustředit celou dobu. Tyhle zápasy nesnáším. To je prostě… Tam stojím jak TYDÝT a oni si pak přijedou a dají gól z ničeho. Ale takové zápasy jsou a já se s tím musím poprat. Jsem rád, že jsem si to vyzkoušel a že jsme to zvládli. To je hlavní.

Duel se Záhřebem byl docela emocionálně vyhrocený. Soupeř se všemožně snažil někoho ze znojemských hráčů vyprovokovat ke rvačce, připravovali jste se na to?
My jsme věděli, že když budou prohrávat, nic jiného, než nás řezat, jim nezbude, protože to jsou hromotluci. Vždyť tam jsou všichni o dvě hlavy větší než my a mě přijde, že oni ani nic jiného neumí. Nechci je nějak snižovat, to ne. Dneska hráli výborně, ale měli smůlu. Nám tam padlo všechno a to je dobře.

foto
Filip Landsman se předvádí po vítězném utkání

Filipe, ty ses teď pod novým trenérem dostal do brankoviště. Máš za sebou třetí odchytaný a zároveň vítězný zápas. Z tvého premiérového duelu s Jesenicí sis dokonce odnesl nulu, byl jsi před tímto utkáním nervózní?
Byl jsem strašně nervózní, ale to jsem před každým zápasem, i dneska jsem byl. Ale jakmile přijdu na led, tak to ze mě spadne. Snažím se prostě soustředit. V Jesenici jsem měl dost štěstí, to musím zaklepat.

Na domácí půdě jste porazili i mistra ze Salzburgu, tomu jsi dovolil jediný gól…
Proti Salzburgu jsme hráli dobře. My teď dobře hrajeme, neděláme chyby, které jsme dělali na začátku sezóny. Máme to vzadu zavřený, málokdy tam je soupeř sám, a když se to někdy stane, tak to prostě musím chytit. To se ale teď stává jednou za čas.

Když jsi byl v Chrudimi, tak jsi po každém vítězném zápase dělal na ledě nějaké kousky, i tady jsi už něco předvedl. Máš v tom nějaký systém nebo je to ryze spontánní?
(smích) Já se snažím pokaždé dělat něco jiného, je to prostě pro lidi. Když sem přijdou, jsem rád, že jsou tady, a aby si taky přišli na své, něco udělám. Je to prostě show, dělám to pro ně, takže zase taková velká věc to není. Rád to dělám po každém vyhraném zápase. Snad to budu dělat často.

Většina brankářů a vlastně i hráčů provádí před zápasem nějaký svůj rituál, jak jsi na tom s nimi ty?
Mám jich strašně moc, to bychom tady byli do zítra. Ale určitě je dodržuji před každým zápasem.

V neděli máte zápasovou pauzu, o víkendu nemáte ani žádný trénink, co plánuješ?
Já jedu domů, už jsem dva měsíce nebyl v Pardubicích a strašně se mi stýská. Znojmo je hezké město, ale já jsem prostě Pardubák, mně se tam líbí.

Související články

Aktuální zprávy
ne 16. 10. 2011

Základní pokyn? Dostat brankáře pod tlak

Aktuální zprávy
čt 13. 10. 2011

Orli premiérově přivítají chorvatské Medvědy