Ve čtvrtfinále s Chomutovem

Aktuální zprávy
ČT 18. 2. 2010
<em>Znojmo</em> - Dramatické a velmi vyrovnané bylo letošní předkolo play off první hokejové ligy. Orli Znojmo si zajistili postup do další fáze soutěže už po čtyřech utkáních a dnes tedy čekali na rozuzlení ostatních sérií, jenž se protáhly na maximální možný počet pěti zápasů. Úspěch Třebíče i Jihlavy nakonec znamená, že ve čtvrtfinále čeká Orly mužstvo KLH Chomutov.

V předkole play off první hokejové ligy tak uspěly všechny čtyři týmy, které měly výhodu domácího prostředí a v tabulce po základní části skončily lépe.

Jihlava ve vypjatém regionálním derby dlouho hrála s Havlíčkovým Brodem bez branek, třemi góly v poslední třetině si ale v samém závěru pojistila postup. Ještě dramatičtější podívanou připravily divákům v Třebíči týmy domácí Horácké Slavie a Vrchlabí, hosté dokázali 18 vteřin před koncem normální hrací doby vyrovnat při hře bez brankáře na 2:2 a vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy, v jejichž šesté sérii rozjásal Třebíč vítěznou trefou Dolníček. I třetí domácí utkání s Táborem pak úspěšně zvládla Kadaň a po vítězství 5:2 si bude moci užít čtvrtfinálové boje.

Hokejisty Znojma tak čeká již tuto neděli dlouhá cesta přes celou republiku a střetnutí s týmem, v jehož kádru najdeme kromě ex-znojemských Milana Procházky a trenéra Radima Rulíka celou řadu zvučných jmen pyšnících se mnoha úspěchy v extralize. Podrobnější představení KLH Chomutov přineseme v následujících dnech.

Výsledky předkola play off

Třebíč - Vrchlabí 3:2 na zápasy (4:2, 2:3p, 4:3, 0:1, 3:2n)
Jihlava - Havlíčkův Brod 3:2 na zápasy (3:2p, 2:3n, 3:2n, 2:4, 3:1)
Znojmo - Benátky nad Jizerou 3:1 na zápasy (4:3p, 3:1, 2:3p, 6:4)