Ve Znojmě bych strašně rád pokračoval, přeje si brankář Marek Schwarz

Rozhovory
ČT 9. 3. 2017
Po zisku mistrovského titulu s Libercem zamířil brankář Marek Schwarz do Znojma. Během sezóny se mezi tyčemi střídal s Patrikem Nechvátalem, v play-off však odchytal všechny duely. Jak sezónu hodnotí?

Jak zpětně hodnotíte sérii s Klagenfurtem? Co rozhodovalo?
Byla to těžká série. Řekl bych, že jsme měli daleko více smůly než oni. Měli jsme šance, ale neproměňovali je. Občas jsme si srazili do branky i nějaký ten smolný gól. To nám bohužel uškodilo.

Marek Schwarz by ve Znojmě rád pokračoval

Dvakrát rozhodovalo prodloužení. Bylo to pro vás náročné?
Ani ne. Cítil jsem se fyzicky velmi dobře a vydržel bych i déle. Ten poslední gól, který rozhodl o našem vyřazení, byl z brankoviště. Je to škoda. Měli bychom si to lépe hlídat, protože takových branek bylo v té sérii víc.

Kromě třetího zápasu byla ta série vyrovnaná...
Myslím si, že se nám podařilo navázat na výkon z prvního zápasu, který byl výborný. Jen ten třetí zápas v sérii se nám nepovedl. Jinak jsme bojovali a nechali tam všechno, co v nás bylo. Myslím si, že se nemáme za co stydět.

Byl tedy klíčový moment hned ten první zápas?
Asi ano. Kdybychom neudělali ty fauly, tak bychom to vyhráli. Věřím tomu. Bohužel už tady se ukázala ta smůla, která se nás držela i v dalších zápasech.

Kdybyste se měl poohlédnout za celou sezónou. Jak ji hodnotíte?
Líbilo se mi tady. Škoda toho začátku, který se nám vůbec nepovedl. Ta sezóna blbě začala, a pak se to těžko lepilo. Play-off jsme udělali na poslední chvíli, za to jsme rádi. Je to super! Od té doby, co přišel trenér Šimíček, se to hodně zvedlo a podávali jsme dobré výkony.

Jaké jsou vaše plány do dalšího ročníku?
Sám ještě nevím, jestli tady zůstanu. Osobně bych tu strašně rád pokračoval, ale není to otázka na mě. Trenér má nějaký plán, který tu ve Znojmě nastavil. Tak by to mělo fungovat. Ještě se uvidí, kdo tady bude.