Ve Fehérváru jsme dodrželi přesně to, co jsme si řekli, radoval se po zápase Jiří Režnar

Rozhovory
ÚT 29. 9. 2015
Již třetím rokem vede znojemské hokejisty, dvakrát je dotáhl do čtvrtfinále, loni dokonce ze třetího místa po nadstavbové části. Také letos vlétl hlavní trenér Jiří Režnar se svými svěřenci do EBEL jako vítr, po šesti kolech Znojmo okupuje první příčku s náskokem tří bodů na druhé místo.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Co jste si odnesl z posledního zápasu ve Fehérváru?
Kluci plnili přesně to, co jsme si před zápasem řekli, jen škoda, že jsme na konci Patrikovi Nechvátalovi pokazili nulu.

Domácí měli v úvodu zápasu převahu, může pak v takovém soupeři převládnout frustrace?
Samozřejmě jsme to věděli, že před domácím publikem půjdou prvních deset minut do tlaku. Chtěli vstřelit rychlou branku nebo dvě a strhnout zápas na svou stranu. To jsme jim ale nedovolili, celou tuto část hry jsme poctivě bránili, hráli jsme ze zajištěné defenzivy a soupeře udrželi na uzdě. Potom jsme také začali hrozit, ve druhé třetině jsme skórovali a zbytek zápasu vyplynul právě z frustrace Maďarů.

Letos přehráváte ostatní týmy obranou, vloni se zase týmu dařily přesilovky. Na ty si ale soupeři našli postupem času recept, nebojíte se opakování tohoto scénáře?
Loni jsme měli na přesilovky skvělý mančaft, v týmu byl zkušený Pavel Rosa, který měl na takové věci moc šikovné ruce. Taky Kuba Grof dával od modré čáry hodně gólů. Od listopadu se pak naši soupeři na přesilovky adaptovali, obsadili si naše klíčové hráče a efektivita pak logicky šla dolů. Letos jsou soupeři také skvěle připraveni, v oslabeních disponují na ledě čtyřmi perfektně bránícími hráči, ale to jsme dokázali také. Přesilovky trénujeme dvakrát týdně, nezbývá než jen čekat, až nám naše práce vynese ovoce.

Hraje vám do karet také fakt, že jste čtyři ze šesti odehraných zápasů absolvovali na domácím ledě?
Samozřejmě, hokej je o fanoušcích, a ti jsou ve Znojmě opravdu skvělí, jsou tím pověstným šestým hráčem na ledě. Letos jsme doma naštěstí ještě neprohrávali, i proto si myslím, že nás ženou kupředu. Fehérvár to má podobně, i proto si myslím, že to jejich hráči psychicky neukočírovali. Nechali se totiž unést atmosférou, což pro nás byla obrovská výhoda.

Colton Yellow Horn se dvanácti body vévodí produktivitě EBEL, jak hodnotíte jeho výkony?
Už jsem to říkal dřív, Colton je šikovný hokejista, který umí podržet kotouč, umí také skvělé přihrávky. Z toho pramení i to, že jeho kolegové Bartoš se Šedivým pak musí více bránit. Když je tato lajna na ledě spolu, tak soupeře jednoznačně přehrávají.