V přímém souboji o třetí místo přijede Dornbirn

SO 2. 1. 2016
Čtyřiadvacet hodin po dramatické výhře na samostatné nájezdy v Linzi nastoupí Znojmo k dalšímu důležitému utkání ve vyrovnaném boji o první šestku. Na jih Moravy zavítá Dornbirn. Oba celky mají stejně bodů, půjde o přímý souboj o třetí místo. Zápas začíná v sobotu v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Kyle Greentree vede produktivitu Dornbirnu, zároveň umí hrát i velmi tvrdě.

Dornbirn vstoupil do EBEL v roce 2012 a po třech letech ve spodní polovině tabulky letos udělal obrovský skok kupředu. Letní posily do týmu skvěle zapadly, kouč Dave MacQueen má k dispozici tři velmi kvalitní útočné řady, k tomu navíc solidní obranu a brankáře reprezentační úrovně - Francouz Florian Hardy patří k pravidelným účastníkům mistrovství světa.

Tým ze samého západu Rakouska se několik měsíců drží na pozicích zajišťujících účast v elitní šestici a tím i postup do play-off, ale v posledních pěti utkáních vyhrál jen jednou a pronásledovatelé už dýchají na záda. Tým do Znojma míří v rámci dvoudenního tripu, na Nový rok Buldoci hráli v Salzburgu a podlehli tam 1:5 v utkání plném trestů.

Orlům se zatím letos proti tomuto soupeři daří, vyhráli všechny tři vzájemné zápasy, i když ten poslední venkovní těsně před Štedrým dnem jen za cenu zranění dvou obránců - Lubomíra Štacha a Petra Šenkeříka. Od té doby si trenéři lámou hlavu s tím, jak poskládat obranné dvojice. Naposledy v Linzi po zranění Martina Bači dohrávalo Znojmo jen s pěti obránci, a to ještě vzadu vypomáhal Jan Lattner.

Bačův start v dalších utkáních je prakticky vyloučen, připraven ale po dvouzápasovém trestu bude znovu Marek Biro. První zápas po dvouměsíční absenci odehrál v pátek také Ondřej Fiala, na led se vrátil i kapitán Jiří Beroun. Znojmo bude potřebovat všechny síly, hokejisty čeká pátý zápas v osmi dnech a ve vyrovnané tabulce jde o každý bod.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
17 12 3 2 0 77:41

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 3. 4.
body 65 65
aktuální forma Linz - Znojmo 4:5sn
Graz - Znojmo 5:3
Znojmo - Bolzano 4:6
Salzburg - Dornbirn 5:1
Villach - Dornbirn 4:2
Dornbirn - Graz 5:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 43 bodů (20 + 23) Kyle Greentree, 34 bodů (12 + 22)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 24 bodů (9 + 15) Jonathan D´Aversa, 17 bodů (6 + 11)
brankář Patrik Nechvátal (91,40 %) Florian Hardy (92,60 %)
využití přesilovek 21,00 % 17,10 %
úspěšnost oslabení 84,30 % 83,90 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #17 Thomas Berneker, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí: #62 Ulrich Pardatscher, #60 Martin Smeibidlo.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Roupec, Bača, Šulák, Stehlík, Lattner, Bořuta, Šťáva – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Novák – Beroun, Fiala, Číp – Csamangó.
Hardy (36. Madlener) – Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Jeitziner, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Achermann, Putnik.