V pondělí přišel, další den si vystřelil hattrick. Řeč je o Tomáši Vrbovi

Rozhovory
ST 4. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - V zápase proti Táboru se znojemským trenérům i fanouškům představila nová trojice třineckých hráčů. Michal Horák, David Rangl a Tomáš Vrba přišli do orlího hnízda v pondělí v rámci spolupráce se slezským klubem. Právě Vrbu si diváci v Hostan aréně oblíbili, když si na uvítanou připsal hattrick. „Jsem rád, že mi to tam dneska tak padalo. Pokud tu budu působit nadále, tak se budu snažit tento výkon pokaždé opakovat,“ prohlásil po zápase dvaadvacetiletý hodonínský odchovanec s úsměvem.

Někteří noví hráči přišli, jiní se zase vrátili zpátky do Třince, aby si o nich mohli udělat svůj obrázek i trenéři Ocelářů. Na pondělním tréninku se tak hlásila trenéru Soudkovi nová trojice hráčů, kteří budou v následujících dnech bojovat o místo ve znojemské sestavě.

V utkání proti Táboru zazářil především Tomáš Vrba, který se postaral o všechny tři úvodní góly. „Jsem rád, že mi to tam dneska tak padalo. Pokud tu budu působit nadále, tak se budu snažit tento výkon pokaždé opakovat,“ nechal se slyšet po zápase.

Skóre zápasu otevřela pohledná souhra Podešvy a Vrby, kteří unikali na branku proti dvojici bránících hráčů. „Podešva tam dobře odstranil hráče, přihrál mi do prostoru a já vystřelil na vyrážečku,“ popsal gól krátkovlasý útočník.

Při druhé brance odvedli skvělou práci clonící hráči. Ti zabránili Klestilovi vidět Vrbovu střelu od modré: „Já jsem chtěl jen nahrát Horákovi před branku, ale pro mě to bylo štěstí, že si gólman sklepl puk sám do klece.“

Hattrick završil individuální akcí, když ve vlastním oslabení obral na modré čáře o kotouč táborského beka a jel tak sám na branku. „Vystřelil jsem mezi nohy a padlo to tam,“ vyjádřil se ke třetí brance.

V následujících dnech zůstane Vrba i s dalšími hráči ve Znojmě. „Zatím to vypadá tak, že se budu nadále připravovat tady. Doufám, že to tak i zůstane, protože v Třinci je dost naplněný tým, takže bych se chtěl dostat do kádru tady,“ prozradil své přání.

V orlím hnízdě se Vrba pohybuje sice jen dva dny, ale do týmu již zapadl a s některými kluky se dokonce zná z dřívějších působišť: „S Klimešem, Staňkem a Sojčíkem jsem hrál v minulých letech v Třebíči a v Hodoníně.“

Stejně jako další hráči, zmínil i hodonínský odchovanec to, že v kádru panuje naprostá pohoda: „Tým je tady parádní. Nikdo si na nic nehraje. Jsou tady super chlapi.“