V dalším domácím zápase vyzvou Orli jihlavskou Duklu

ČT 5. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Zápasový kolotoč pokračuje. Po úterní výhře 4:0 nad mužstvem Tábora se znojemská Hostan aréna otevře hokejovým fanouškům i ve čtvrtek. Dalším soupeřem Orlů je tentokrát Dukla Jihlava. Ambiciózní tým z Vysočiny se netají útokem na přední místa prvoligové tabulky. Souboje Znojma a Jihlavy nabízí vždy napínavou hru a vyhecovanou atmosféru, proto neváhejte přijít podpořit svůj tým. Zápas startuje ve čtvrtek v 17:30. Vstupné na zápas činí 20 Kč, pro majitele permanentek je vstup zdarma.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Na zápasy s Duklou Jihlava vzpomíná nejeden znojemský fanoušek se slzou v oku. Právě v sedmizápasové bitvě s Jihlavou si v sezóně 1998/99 Orli vybojovali vstup do extraligy. Dukla se tak musela spokojit s prvoligovou soutěží. Do extraligy se znovu vrátila v sezóně 2004/05, ovšem její návrat mezi hokejovou elitu neměl dlouhého trvání. Ještě v téže sezóně Jihlava znovu okusila zrádnou baráž a v sezóně 2005/06 již opět bojovala v první lize.

Posledních několik let si jihlavský tým udržuje stabilní výkonnost a patří k těm lepším prvoligovým týmům. Managementu klubu se daří budovat kvalitní mužstvo s budoucností. Trenérský tandem Petr Vlk a Patrik Augusta má k dispozici sebevědomé hráče, od kterých se dá očekávat útok na vrchol tabulky. Již stálicí v bráně Jihlavy se stává Milan Řehoř, s úspěšností 93.44% pátý nejlepší gólman soutěže. Záda by mu v sezóně měl krýt mladý Marek Benda.

⇒  Vladimír Říha i Tomáš Čachotský zažili působení v Jihlavě i ve Znojmě

Ofenzivní sílu tvoří především duo Daniel Hodek a Tomáš Čachotský, druhý a třetí muž loňské prvoligové tabulky kanadského bodování. Oba hráče dokázal porazit jen Radek Duda. Zmiňovaným hráčům sekunduje Oldřich Bakus či Lukáš Krupka. Bodový příděl se dá očekávat také od nových posil Aleše Padělka, Michala Jeslínka a Jiřího Dobrovolného. Větším oslabením útočných řad je především odchod Ladislava Rytnauera do Havlíčkova Brodu.

Defenzivní část týmu je neméně kvalitní, tvoří ji především zkušení borci Tomáš Ficenc, Rostislav Malena či Pavel Staněk. Obranné dvojice dále vyztužil Tomáš Kaláb z Třebíče. Před sezónou naopak z klubu odešli Jan Kašpar, Milan Takáč či ex-znojemský Marek Chvátal.

Minulou sezónu ukončila Dukla Jihlava na 6. místě, tedy jen jednu příčku před Znojemskými Orly. Dá se tedy očekávat, že i další zápasy těchto celků budou plné napětí a skvělé atmosféry, která tyto utkání doprovází. Jen připomeňme, že v minulé sezóně se oba týmy střetly celkem čtyřikrát. Z toho třikrát vyšla vítězně Dukla, dvakrát v normální hrací době, jednou po samostatných nájezdech. Znojmu se podařilo ukořistit všechny tři body v 32. kole na ledě Jihlavy.

Z kabiny Orlů

Znojemský tým se prozatím veze na vítězné vlně. V úterním zápase trenér Karel Soudek zkoušel další nové hráče, z kterých se výtečně uvedl hattrickem především Tomáš Vrba z Třince. Sestava Znojma prozatím není konečná, do hry se postupně zapojují také opory týmu.