Úvodní přátelské utkání s tradičním soupeřem

ČT 26. 7. 2007
Z n o j m o - Znojemští hráči prošli zdárně letní přípravou a nedávno se poprvé objevili i na ledě. V pátek je mezi mantinely Hostan arény čeká první prověrka. K přípravnému duelu zavítá na jih Moravy Skalica. Slovenský celek je již tradičním soupeřem pro přípravu, ale tentokrát by mohl být zápas pikantní, neboť v týmu hostů je i Žigmund Pálffy, který se vrátil z NHL. Utkání začíná v 17:00.

V týmu domácích Orlů se nikterak výrazně nezměnila hráčská soupiska a dá se očekávat, že si hokejisté budou herně rozumět hned v úvodu sezóny. Největšími posilami by měli být Radim Tesařík a Tomáš Demel.

Dobrou zprávou je, že z uplynulého ročníku nezbyl nikdo na listině zraněných. Po operaci kolene je již v pořádku i Jiří Dopita. Nové duo trenérů tak může počítat se všemi hráči.

Skalica se v loňském ročníku nejvyšší slovenské ligy zpočátku velmi trápila. Z úvodních 20 střetnutí odešla z ledu pouze jednou jako vítěz. Poté následovalo výrazné zlepšení a mužstvo, které bylo v té době beznadějně poslední, se prokousalo až do play off.

Na postu brankáře skalického klubu působí Pavol Rybár, který v minulosti oblékal dres Orlů. Největší postavou hostů je Žigmund Pálffy, který se rozhodl pro návrat ze zámořské NHL na Slovensko. S osmým týmem uplynulé sezóny podepsal roční smlouvu.