Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Útok na první šestku pokračuje! Znojmo může snížit náskok Linze

Útok na první šestku pokračuje! Znojmo může snížit náskok Linze

Kalendářní rok 2018 se chýlí ke svému konci, ale v jeho zbytku odehrají znojemští Orli ještě dva zápasy. Tím prvním je páteční duel v Linzi. Úvodní buly bude vhozeno v 19:15.

Linz není v období Vánoc zrovna ve formě. Za plný počet bodů vyhrál naposledy 7. prosince a od té doby získal v pěti zápasech pouhé tři body. V posledním kole porazil Vídeň v prodloužení a překazil tak Fehérváru plán na proklouznutí do první šestky (Fehérvár vyhrál ve Znojmě 7:5 a na šesté místo ztrácí jediný bod – pozn. redakce).

Svěřenci amerického trenéra Troye Warda zvládají velmi dobře oslabení. Ani v jednom z posledních dvou zápasů při této herní situaci neinkasovali a jejich celková úspěšnost je 87,8 %, což je nejlepší číslo z celé ligy. Orli jsou s 73,3 % až na desáté příčce.

Jihomoravany a Linz dělí v tabulce šest bodů. To se po pátečním utkání jistě změní. Co se týče vzájemných duelů, je bilance v letošní sezóně vyrovnaná. Znojmo uspělo doma 3:1 a Linz zvítězil stejným poměrem před svými diváky. Orli však vyhráli v Linzi naposledy 24. března 2016.

Trenéry Orlů trápí marodka. Ve středu proti Fehérváru chybělo v sestavě pět útočníků a jeden obránce. V zápasech tak dostává velký prostor trio juniorů – Jan Bulín, Vladimír Oščádal a Michal Kruckovyč. Dobrou zprávou může být to, že každý z mladíků v posledních dvou zápasech alespoň jednou bodoval. Své statistiky vylepšil ve středu i nejproduktivnější hráč Orlů – Marek Kalus, který je se svými devatenácti góly druhým nejlepším střelcem EBEL.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
47 21 18 5 3 174:144

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce 8. 6.
body 44 50
aktuální forma Znojmo – Fehérvár 5:7
Salzburg – Znojmo 2:4
Bolzano – Znojmo 4:3
Vídeň – Linz 2:3p
Linz – Graz 4:5sn
Klagenfurt – Linz 3:2
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 36 bodů (19 + 17) Brian Lebler, 32 bodů (18 + 14)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 22 bodů (4 + 18) Jonathan D´Aversa, 17 bodů (5 + 12)
brankář Teemu Lassila (89,5 %) David Kickert (93,6 %)
využití přesilovek 14,1 % 22,1 %
úspěšnost oslabení 73,3 % 87,8 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:#51 Ulrich Pardatscher, #71 David Nothegger

Sestavy z posledních zápasů

Lassila (39. Halász) – Lattner, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Špaček, Kujawinski, Luciani – Bulín, Matuš, Němec – Oščádal.
Kickert – Rutkowski, Kapstad, Brocklehurst, Matzka, Korecky, Kragl, Freunschlag, Kail – Lebler, Locke, DaSilva – Kristler, Schofield, Davies – Umicevic, Kearns, Woger – Ober, Brucker, Gaffal.

Související články