Útok na první šestku pokračuje! Znojmo může snížit náskok Linze

ČT 27. 12. 2018
Kalendářní rok 2018 se chýlí ke svému konci, ale v jeho zbytku odehrají znojemští Orli ještě dva zápasy. Tím prvním je páteční duel v Linzi. Úvodní buly bude vhozeno v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Linz není v období Vánoc zrovna ve formě. Za plný počet bodů vyhrál naposledy 7. prosince a od té doby získal v pěti zápasech pouhé tři body. V posledním kole porazil Vídeň v prodloužení a překazil tak Fehérváru plán na proklouznutí do první šestky (Fehérvár vyhrál ve Znojmě 7:5 a na šesté místo ztrácí jediný bod – pozn. redakce).

Svěřenci amerického trenéra Troye Warda zvládají velmi dobře oslabení. Ani v jednom z posledních dvou zápasů při této herní situaci neinkasovali a jejich celková úspěšnost je 87,8 %, což je nejlepší číslo z celé ligy. Orli jsou s 73,3 % až na desáté příčce.

Jihomoravany a Linz dělí v tabulce šest bodů. To se po pátečním utkání jistě změní. Co se týče vzájemných duelů, je bilance v letošní sezóně vyrovnaná. Znojmo uspělo doma 3:1 a Linz zvítězil stejným poměrem před svými diváky. Orli však vyhráli v Linzi naposledy 24. března 2016.

Trenéry Orlů trápí marodka. Ve středu proti Fehérváru chybělo v sestavě pět útočníků a jeden obránce. V zápasech tak dostává velký prostor trio juniorů – Jan Bulín, Vladimír Oščádal a Michal Kruckovyč. Dobrou zprávou může být to, že každý z mladíků v posledních dvou zápasech alespoň jednou bodoval. Své statistiky vylepšil ve středu i nejproduktivnější hráč Orlů – Marek Kalus, který je se svými devatenácti góly druhým nejlepším střelcem EBEL.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
47 21 18 5 3 174:144

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce 8. 6.
body 44 50
aktuální forma Znojmo – Fehérvár 5:7
Salzburg – Znojmo 2:4
Bolzano – Znojmo 4:3
Vídeň – Linz 2:3p
Linz – Graz 4:5sn
Klagenfurt – Linz 3:2
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 36 bodů (19 + 17) Brian Lebler, 32 bodů (18 + 14)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 22 bodů (4 + 18) Jonathan D´Aversa, 17 bodů (5 + 12)
brankář Teemu Lassila (89,5 %) David Kickert (93,6 %)
využití přesilovek 14,1 % 22,1 %
úspěšnost oslabení 73,3 % 87,8 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:#51 Ulrich Pardatscher, #71 David Nothegger

Sestavy z posledních zápasů

Lassila (39. Halász) – Lattner, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Špaček, Kujawinski, Luciani – Bulín, Matuš, Němec – Oščádal.
Kickert – Rutkowski, Kapstad, Brocklehurst, Matzka, Korecky, Kragl, Freunschlag, Kail – Lebler, Locke, DaSilva – Kristler, Schofield, Davies – Umicevic, Kearns, Woger – Ober, Brucker, Gaffal.