Tým trénuje a hledá posily

Aktuální zprávy
ST 10. 5. 2006
Z n o j m o - Příprava na novou sezónu je již v plném proudu. Orli začali polykat tréninkové dávky, které jim nachystali trenéři. Kádr Znojma není ještě kompletní. Klub stále hledá další hráče k posílení týmu. Definitivní podoba soupisky bude zřejmě známa až na konci prázdnin po přípravných zápasech. Se kterými soupeři se v nich znojemský tým utká, je již rozhodnuto.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 V kádru Orlů došlo zatím k těmto změnám:

Klub opustili po skončení sezóny brankář Halvor Harstad-Evjen (Asker Frisk, NOR), obránce Angel Nikolov, útočnici: Jakub Kraus, David Ludvík (Plzeň), Milan Mikulík (Vítkovice), Zdeněk Ondřej (Pardubice), Juraj Štefanka (Nižněkamsk, RUS), Marek Uram (Slovan Bratislava). Hráči, kteří v uplynulé sezóně působili ve Znojmě na střídavý start se vracejí do svých klubů, není však vyloučeno, že by se nemohli někdy objevit v dresu Orlů. Jsou to útočníci Milan Ministr (Olomouc) a Filip Smejkal (Olomouc) a obránce Marek Chvátal (Jihlava).

Z hostování v Karlových Varech se vrátil útočník Pavel Selingr. Z Českých Budějovic přestoupil do Znojma obránce Ivo Kotaška. Během play-off se ujal role druhého brankáře Jaroslav Suchan z Jihlavy a tento post bude zastávat i v nadcházející sezóně. V případě jeho nevytíženosti a nebo zájmu jihlavského klubu může startovat v dresu Dukly na Vysočině.

Stejně jako Suchan si vyzkoušel orlí dres i další jihlavský hráč útočník Vladimír Říha, který má možnost prosadit se do znojemského týmu. Kromě něj jsou ve Znojmě na zkoušku do konce srpna dvě nové tváře. První je mladý nadějný útočník, slovenský juniorský reprezentant Branislav Fábry a druhá je rovněž útočník dvaadvacetiletý Jan Korotvička. S týmem absolvuje letní přípravu jednadvacetiletý znojemský odchovanec útočník Roman Barták.

Trenér Miloslav Hořava přibližuje, jaké je nyní situace s hledáním nových posil: „V průběhu mistrovství světa se vůbec nic neděje. Jednání se rozjedou až po jeho skončení a také po 15. červnu, což je poslední termín k podepsání smluv v NHL. Pokud se hráčům nepodaří prosadit do Ameriky, vrací se zpět do Česka. Jedná se hlavně o lepší, zkušenější hráče.“

Zatím více hráčů odešlo, než přišlo. Znojemský trenér objasňuje, které posty je nutno ještě doplnit: „Potřebujeme tým ještě doplnit určitě o dva útočníky a jednoho obránce. Kdo se ale kolem hokeje pohybuje, ví, jak je těžké sehnat kvalitní hráče. Sháníme, ale ti hráči zkrátka nejsou.“ Mnozí fanoušci mají pocit, že doplňování kádru vázne, Hořava ale s úsměvem poznamenává: „Loni touhle dobou to bylo stejný, taky nám předhazovali, s kým chceme extraligu hrát.“

Od začátku tohoto týdne již probíhá suchá příprava naplno. Její náplní bude opět posilovna, jízda na kole, oblíbeně výběhy do Gránic, atletická průprava, míčové hry. „Do suché přípravy se zapojili všichni hráči, až na Radima Bičánka, jenž se zotavuje po zlomenině kůstky v nártu, kterou utrpěl během play-off. Zrovna dnes mu sundávají sádru a brzy se začne připravovat s týmem. S lehkým omezením trénuje Karel Plášek, který měl z play-off naražená záda,“ prozrazuje trenér.

Letní dřina, nutná ke získání fyzické kondice, bude probíhat nepřetržitě až do konce června. Zpestřením monotónních tréninků bude pětidenní soustředění v rakouských Alpách, věnované týmu sponzorem, které umožní hráčům potrénovat ve vysokých nadmořských výškách. "Na soustředění odjíždíme 5. června. Začátkem prázdnin budou mít hráči tři týdny dovolené a 24. července vyjedou poprvé na led,“ objasňuje kouč Orlů časový harmonogram přípravy.

V srpnu proběhne série přípravných zápasů. Soupeři jsou již známi, sděluje Hořava: "Hrát budeme doma s Trenčínem, Nitrou a Č. Budějovicemi. Po dvou zápasech doma a venku sehrajeme s Pardubicemi a Zlínem. Jen venku se utkáme s Třincem. V jednání je ještě zápas s jedním z rakouských týmů. Chceme odehrát maximálně deset zápasů, více ne. Extraliga začíná 8. září v pátek. Rozlosování ještě není známo.“

Do přípravy se zapojili tito hráči:
Brankáři: Jiří Trvaj, Jaroslav Suchan, Jiří Müller
Obránci: Martin Čakajík, Richard Jareš, Pavel Mojžíš, Roman Němeček, Ondřej Šmach, Ivo Kotaška
Útočníci: Peter Pucher, Jiří Dopita, Radek Haman, Karel Plášek, Roman Erat, Pavel Selingr, Jiří Beroun, Lubomír Vaškovič, Vladimír Říha, Branislav Fábry, Jan Korotvička, Roman Barták