Tým KHL z Chabarovsku rozbije přípravný kemp ve Znojmě! Střetne se i s Orly

Aktuální zprávy
ČT 5. 6. 2014
Znojemští hokejoví příznivci se mohou v létě těšit na skutečnou lahůdku. Účastník KHL Amur Chabarovsk totiž zvolil za místo svého srpnového evropského soustředění právě Znojmo! Na začátku srpna bude na jihu Moravy pobývat téměř dva týdny a v neděli 10. srpna sehraje s Orly přípravné utkání.

Celek z Chabarovsku, šestisettisícového města ležícího v jihovýchodním Rusku jen dvacet kilometrů od čínských hranic, patří mezi tradiční ruské hokejové bašty. Od roku 1996 hraje s dvouletou přestávkou výhradně v nejvyšší soutěži, v roce 2008 patřil k zakládajícím členům KHL. Navzdory nevýhodné poloze je hokej v Chabarovsku nesmírně populární. Zápasy navštěvuje stabilně více jak 7000 diváků, pátý nejlepší průměr celé ligy.

Amur se v uplynulé sezóně dvakrát střetl také se Lvem Praha, oba duely skončily výsledkem 3:0 pro domácí. Foto: Pavel Vrtiška, levpraha.cz

Uplynulá sezóna se ale Amuru nepovedla. Tým opustily některé opory včetně produktivního českého útočníka Jakuba Petružálka a výsledkem byla poslední příčka v tabulce východní konference. Amur tak přes léto plánuje posílit. Na aktuální soupisce doplňuje převážně ruský kádr dvojice Finů a slovenské útočné trio Špirko, Haščák, Miklík, které přišlo v průběhu jarních měsíců z jiných klubů KHL.

Hráči i realizační tým pod vedením kouče Jurije Leonova se budou ve Znojmě připravovat od 2. do 14. srpna. „Podařilo se nám s Chabarovskem dojednat, že své evropské soustředění stráví právě u nás. Ukazuje se, že jsme schopni nabídnout špičkovým týmům kvalitní zázemí a podmínky k přípravě,“ řekl manažer klubu Petr Veselý.

„Pro Znojmo bude tato událost skvělou reklamou. Díky získaným kontaktům se navíc budeme snažit v příštích letech spolupráci s kluby KHL ještě rozšířit, což by mělo pro město i pozitivní ekonomický dopad," dodal Veselý.

V průběhu kempu se Chabarovsk na znojemském ledě utká nejprve 8. srpna s extraligovým Mountfieldem HK a o dva dny později v neděli 10. srpna také s Orly Znojmo.

„Amur projevil zájem hrát se soupeřem z EBEL. Věřím, že to bude pro obě strany prospěšné. Oni uvidí, že EBEL není špatná soutěž, naši hráči zase poznají, na jaké úrovni jsou tréninky a disciplína v KHL. Budou před námi napřed v přípravě, protože jim začíná soutěž dříve," upozorňuje sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

„Jsme velmi rádi, že si nás Chabarovsk vybral. Je to klub se slušnou tradicí, který měl více nabídek. Upřednostnili klub z EBEL a preferovali Znojmo. Myslím si, že je to událost prospěšná pro celý region. Mladí hráči se mohou přijít podívat, jak se trénuje v KHL, a uvidí, co je tomu třeba dát, aby mohli hrát na takové úrovni," dodává Dočekal.

» Profil a soupiska Amuru Chabarovsk na Eurohockey.com