Trocha čísel ze základní části

Statistická smršť
PÁ 25. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Včera jste si mohli přečíst článek o pěti nejzajímavějších zápasech Znojma v základní části prví ligy, nyní jsme pro vás připravili doslova statistickou smršť, která se za těchto třicet zápasů nahromadila. Orli získali v základní části čtyřicet jedna bodů, jenž jim zajistili desátou příčku. Jejich skóre čítalo osmdesát dva vstřelených branek o devadesát jedna obdržených gólů.

Ze třiceti zápasů získali svěřenci trenéra Neliby plný bodový zisk z jedenácti utkání (Šumperk, Beroun, 2x Olomouc, Tábor, Havl. Brod, Kadaň, Třebíč, Vrchlabí, Chrudim a Hradec Králové). Třináctkrát si ze zápasu neodnesli ani bod (Vrchlabí, Chrudim, Ústní nad Labem, 2x Chomutov, Jihlava, Šumperk, Benátky, Beroun, Tábor, Havl. Brod, Kadaň a Třebíč). Prodloužení si Znojmo zahrálo celkem šestkrát, ze dvou duelů získalo bonusový bod (Hradec Králové a Ústí nad Labem) a čtyřikrát si muselo vystačit s jedním bodem (Benátky, 2x Havířov, Jihlava). Při pohledu na tyto statistiky je tedy patrné, že žádného soupeře Orli v normální hrací době kromě Olomouce neporazili dvakrát.

Produktivita a nejlepší střelec

Nejproduktivnějším hráčem a současně nejlepším střelcem se stal znojemský odchovanec Tomáš Hradecký. Společně s Adamem Havlíkem jsou to jediní útočníci, kteří odehráli všech třicet duelů. Hradecký nasbíral za tuto dobu dvacet jedna kanadských bodů, z čehož je dvanáct bodů za vstřelenou branku a sedmkrát při gólu asistoval. V celkových statistikách soutěže se ovšem nachází až na třicátém třetím místě.

Nejlepší nahrávač

Přemysl Sedlák se v základní části stal nejlepším nahrávačem, když spoluhráčům připravil jedenáct branek. On sám vstřelil čtyři za dvacet tři zápasů strávených na ledě.

Nejproduktivnější obránce

Tabulku produktivity mezi obránci vyhrál Petr Hořava, jenž odehrál všech třicet zápasů, při kterých nasbíral třináct bodů. Třikrát se trefil do branky a desetkrát se na vstřeleném gólu podílel asistencí.

Nejlepší gólman

Nejúspěšnějším gólmanem Orlů v základní části se stal Luboš Horčička, jenž v brance strávil všech třicet zápasů. Klec opustil pouze na třicet pět minut. Nejprve v zápase proti Chomutovu, když obdržel šest branek. Podruhé utekl z brány v Třebíči. Na svém kontě má tedy úspěšnost 91,44%, s čímž je dvanáctý gólman soutěže. Za své záda pustil osmdesát osm puků a ve třech zápasech se mu podařilo vychytat čisté konto.

Hodnocení +/-

V hodnocení +/- nasbíral nejvíce plusových bodů útočník Radek Haman. Ten strávil na ledě však jen dvacet čtyři zápasů, neboť poté si přivodil v duelu s Ústím zranění ruky a musel na operaci. Do této doby má na svém kontě pět plusových bodů a k tomu ještě čtyři branky a devět přihrávek.

Trestné minuty

Hráčem s nejvíce trestnými minutami v základní části je Marian Morava, jenž za třicet zápasů strávil na trestné lavici jedno celé utkání, tedy šedesát minut. Ovšem ani v produktivitě tento hráč nezaostává. Do branky se trefil třikrát a na šest gólů směřovala jeho přihrávka.

Nejvyšší prohra

Nejvyšší prohrou pro Orly se stal výsledek 2:8, jejž obdrželi v Chomutově. V rámci utkání dvacátého pátého kola dokonce gólman Horčička opustil poprvé v sezóně klec a vystřídal ho junior Ondřej Kacetl.

Nejvyšší výhra

S nejvyšším rozdílem branek ve třiceti zápasech základní části zvítězili znojemští hokejisté doma nad Berounem. To se stalo v pátém kole, když hostům vsítili pět branek, vyhnali tak z branky gólmana Přikryla a po šedesáti minutách svítil na světelné tabuli stav 5:0.

Nejvyšší návštěvnost

Nejvíce diváků zavítalo do Hostan arény na derby s Třebíčí. 26. října si udělalo na hokej čas 2343 fanoušků, kteří vytvořili skvělou atmosféru a dopomohli tak Orlům k vítězství 4:0. Nutno podotknout, že do znojemské tvrze zavítalo i padesát hostujících fanoušků.