Trilogie venkovních utkání odstartuje ve Slovinsku

ÚT 27. 12. 2016
Doma se Orli v aktuálním kalendářním roce sice již nepředstaví, ovšem na venkovních kluzištích je čekají ještě dvě klání. To první je na programu ve středu od 19:15 ve slovinské Lublani.
» Hvězda soupeře
Kanadský útočník Chris Langkow je nejproduktivnějším hráčem týmu. Lublaň je pro něj první evropská štace

Postavení jediného slovinského týmu v tabulce mezinárodní EBEL ligy se od samého začátku soutěže nemění. Klub s drakem ve znaku se stále krčí na dně se ztrátou osmnácti bodů na předposlední Dornbirn. V posledním kole musel snést debakl na ledě vídeňských Capitals, kde inkasoval pět branek a sám nedal jedinou.

Za tři body vyhrála Lublaň naposledy 26. listopadu doma proti Fehérváru. O dva dny později porazila na stejném místě v prodloužení Villach a od té doby získala jediný bod za prohru se Znojmem taktéž v nastaveném čase.

Tento poslední vzájemný duel se odehrál 18. prosince na jihu Moravy a ani Orli nejsou od tohoto data zrovna na koni, neboť dvakrát padli s Fehérvárem a v pondělí proti Grazu přišli o tříbodový zisk pouhé tři sekundy před sirénou. Aktuálně jim tak náleží sedmá pozice se ztrátou šesti bodů na šestou příčku, která zajišťuje přímý postup do vyřazovacích bojů.

Ač na domácí půdě Jihomoravané sbírají body zřídka, u soupeřů se jim poměrně daří. V tabulce venkovních zápasů jsou na děleném čtvrtém místě spolu se Salzburgem. V porovnání s loňskou sezónou, kdy Znojmo získalo během základní části na kluzištích soupeřů dohromady osmadvacet bodů, letos jich sesbíralo již pětadvacet (patnáct bodů je ještě ve hře).

V sestavě Orlů pravděpodobně nedojde k výraznějším změnám. Na marodce nadále zůstávají Tomáš Plíhal, Teddy Da Costa, Patrik Novák, Radek Číp, Jiří Beroun i Sean McMonagle. Nově nenastoupí ani útočník Adam Hughesman, který odstoupil v pondělí po zásahu pukem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
25 15 5 1 4 93:57

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 7. 12.
body 50 18
aktuální forma Znojmo – Graz 3:4p
Znojmo – Fehérvár 1:3
Fehérvár – Znojmo 5:3
Vídeň – Lublaň 5:0
Klagenfurt – Lublaň 5:3
Lublaň – Klagenfurt 0:3
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 26 bodů (10 + 16) Chris Langkow, 24 bodů (10 + 14)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 21 bodů (5 + 16) Sacha Guimond, 19 bodů (5 + 14)
brankář Patrik Nechvátal (91,9 %) Jeff Frazee (89,9 %)
využití přesilovek 19,8 % 8,1 %
úspěšnost oslabení 81,9 % 72,4 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#45 Miha Bulovec, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#94 Christian Kaspar, #97 Kevin Kontschieder

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal (Schwarz) – Šulák, Stehlík, Lakos, Kadeřávek, Biro, Bořuta – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Lattner – Tomas, Wronka, Šeda – Vodný, Györi, Špaček – Csamangó.
Frazee (Raisp) – Planko, Grožnik, Guimond, Čepon M., Batič, Čepon K. – Ograjenšek, Mušič, Hadžič – Pem, Langkow, Pešut – Chvatal, Koren, Gabor – Potočnik, Srpič.