Třetí vítězství v řadě? Jednoduchý recept: Vyřídit Villach!

PO 25. 11. 2013
S úspěchy roste chuť; po domácím skalpu Dornbirnu si Orli podmanili i vídeňský led a bez zbytečného ostychu tak mohou tasit své zbraně proti dalšímu ligovému soupeři – Villachu. Souboj o třetí příčku startuje na znojemském zimním stadionu v úterý v 18:30.
» Hvězda soupeře
Devětadvacetiletý americký gólman Jean-Philippe Lamoureux se v EBEL objevuje již třetím rokem. Druhou sezonu obléká dres Villachu a patří k nejvytíženějším brankářům soutěže s momentálně čtvrtou nejvyšší úspěšností zásahů.

Villach oslňuje po reprezentační pauze úchvatnou formou. Zvítězil již čtyřikrát po sobě při skóre 24:6! Tým se tak rázem vyhoupl na třetí příčku soutěžního žebříčku, jen bodík před znojemské hokejisty. Za skvělými výsledky rakouských orlů stojí z velké části nejproduktivnější hráč ligy John Hughes, jenž bodoval v osmi zápasech v řadě. Navíc v posledních čtyřech se trefil hned šestkrát!

Se Znojmem ale nemají svěřenci sympatického finského kouče Hannu Järvenpää dobrou bilanci, prohráli zde již pětkrát za sebou. „Očekáváme velmi těžké utkání. Musíme být velmi disciplinovaní a držet se našeho herního plánu,“ přemítá Hughes. V sestavě Villachu budou chybět Thomas Höneckl a Klemen Pretnar.

Také jihomoravští hokejisté se mohou pochlubit vzrůstající formou, jejímž vyústěním je posun na čtvrtou pozici. Hlavně poslední výhra na ledě Vídně dodala mužstvu potřebný impulz do dalších bojů. „Nesmíme je nechat hrát, mají neuvěřitelně dobrý útok. V každém případě chceme před našimi fanoušky opět slavit vítězství,“ burcuje tým nejpilnější střelec Znojma předchozích zápasů Petr Beránek. Orlům bude s největší pravděpodobností chybět Jan Lattner a Patrik Novák, start je nejistý u Milana Procházky.

Cenu do přestávkové soutěže v podobě elektroniky věnuje firma AZ Hobby. Kromě ní se fanoušci mohou těšit také na lukostřeleckou vložku, kterou obstará Martin Zahradník a spolu s ním jako host Zuzana Páníková, reprezentantka ČR v lukostřelbě a několikanásobná mistryně republiky.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
11 6 4 0 2 42:46

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 4. 3.
body 31 32
aktuální forma Vídeň – Znojmo 2:3
Znojmo – Dornbirn 4:1
Znojmo – Graz 2:3
Villach – Linz 7:3
Villach – Innsbruck 4:0
Innsbruck – Villach 2:6
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 27 bodů (9 + 18) John Hughes, 49 bodů (17 + 32)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 13 bodů (2 + 11) Rodney Coleman Jarett, 20 bodů (7 + 13)
brankář Sasu Hovi (90,7%) Jean Philippe Lamoureux (91,5%)
využití přesilovek 17,82 % 26,96 %
úspěšnost oslabení 86,09 % 82,56 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #22 Manuel Nikolic, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: Schauer, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Müller, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Jarůšek, Blatný, Beránek – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Bartoš – Podešva, Pucher, Novák.
Lamoureux – Unterluggauer, Jarrett, Altmann, Hotham, Bacher, Brunner, Steiner – Pewal, Ryan, Hughes – Fraser, McBride, Peintner – Nageler, Forney, Petrik – Platzer, Göhringer, Rauchenwald.