Třetí třetina se vůbec nepovedla. Hráli jsme příliš na sebe, mluví kriticky Michal Vodný

PO 5. 12. 2016
Michal Vodný se usadil na křídle elitní formace, v neděli ovšem po jeho boku nestál Radek Číp, ale Marek Špaček. V rozhovoru hodnotí nejen nedělní utkání, ale i souhru své lajny.
Michal Vodný přišel do Znojma v létě z extraligové Olomouce

Jak byste zhodnotil nedělní zápas s Bolzanem?
První dvě třetiny to byl výborný taktický výkon z obou stran. Bolzano vyrovnalo po takovém šťastném gólu, když jim sjela střela a před brankou se objevil hráč. Poslední třetina byla špatná, dostali jsme gól v oslabení. To byla škoda, protože za sekundu se měl vrátit náš hráč na led. Za stavu 1:2 jsme hráli strašně chaoticky. Bolzano výborně zavřelo střední pásmo a my místo toho, abychom si puk protečovali, tak jsme hráli na sebe, což byla naprostá blbost. Posledních deset minut to bylo něco strašného.

Poprvé jste hrál v útoku s Markem Špačkem. Jak se vám s ním hrálo, když není k dispozici Radek Číp?
Byla to trošku změna, ale Marek dnes hrál velice dobré utkání. Hodně bruslil, bojoval o kotouč, takže to zase tolik poznat nebylo.

Po většinu zápasu jste vedli, ale zase to na body nestačilo. Není to trošku frustrující?
Za stavu 1:0 jsme měli šance, které musí končit gólem. Pokud bychom je trošku nalomili a vedli třeba jen 2:0, hrálo by se zase trošku jinak. Naopak jsme inkasovali a za stavu 1:1 už se může stát cokoliv. Třetí třetina byla divná, vůbec nám nesedla a hráli jsme opravdu špatně.

Ve středu vás čeká Vídeň. Co od ní čekáte?
Vídeň bude hrát hodně takticky, stejně jako Bolzano. Nikam zbytečně nelétají, takže čekám těžký zápas po celých šedesát minut.

Zatímco loni jste sbírali body hlavně doma, letos je to naopak. Proč se nedaří před vlastním publikem?
Tak to fakt netuším. Kdybychom to věděli, tak vyhráváme a sbíráme body. Bohužel to tak jednoduché není.