Trénovali jsme rok na to, abychom porazili kohokoliv, věří trenér staršího dorostu

Dorostenecký hokej
ST 28. 2. 2018
Proti staršímu dorostu ve čtvrtfinále stojí celek z Fehérváru. První zápas se odehraje ve středu od 16:10 na půdě maďarského celku. Na domácím stadionu se mladí Orli představí v sobotu od 15:30 hodin. "Chtěl bych zde také vyzvat fantastický kotel Znojma, aby neváhal, vytáhl bubny, vlajky a povzbudil chlapce," vyzývá trenér dorostu Miloš Šeliga znojemské fanoušky k podpoře mladých nadějí.

Jak byste zhodnotil uplynulou část sezóny?
Nadstavba v Top6 splnila všechna moje očekávání. Odehráli jsme 10 zápasů s výbornými soupeři. Kromě poloviny duelu v Salzburgu jsme odehráli vyrovnané zápasy. Celá nadstavba sloužila na nacvičení systému, s kterým věřím, že budeme úspěšní v play-off.

Jak jste spokojený s výběrem soupeře pro play-off?
Soupeře jsme si nevybírali, Fehérvár si vybral nás. Včetně přípravy jsme s nimi odehráli pět zápasů ve kterých jsme prohráli. Věřím, že každý zápas nám něco dal, poučili jsme se a právě v play-off dokážeme vyhrát. Fehérvár má titul z posledních dvou ročníků, má v mužstvu kopec vítězů, já však věřím, že naši chlapci budou hladoví po úspěchu.

Co říkáte na to, že vaším soupeřem v obou soutěžích (EBYSL i EBJL) je Fehérvár?
Zajímavá volba Fehérváru! Věří si na nás, my si věříme na ně. Trénovali jsme rok na to, abychom porazili kohokoliv. Budu rád, pokud nám přátelé z Fehérváru budou po play-off blahopřát k postupu.

Na co se mohou těšit fanoušci, pokud vás přijdou povzbudit?
Fanoušky můžeme přilákat jen hrou a přístupem. Za chlapce mohu říct, že odevzdají vše. Každým zápasem jsem vnímal, že lidí na našich zápasech přibývá. Přál bych si, aby si lidé ve Znojmě, které je určitě hokejovým městem, našli čas podívat se na budoucí naděje seniorského hokeje. Chtěl bych zde také vyzvat fantastický kotel Znojma, aby neváhal, vytáhl bubny, vlajky a povzbudil chlapce. Ti si to za celou sezónu zaslouží!