Tomáš Rachůnek: Bylo to ubojované vítězství

Rozhovory
PO 18. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - „Rachna kachna! To to letělo!“ I touto známou frází z hokejového mistrovství světa by se dal popsat gól Tomáše Rachůnka, mladšího bratra slavnějších sourozenců Karla a Ivana. „Byl jsem v plné rychlosti, dostal jsem nahrávku od Stani a vystřelil,“ popsal svoji druhou trefu ve znojemském dresu devatenáctiletý útočník, který zaujal při utkání s Chrudimí místo v první pětce po Karlu Pláškovi.

Chrudim od začátku sezóny okupuje poslední místa tabulky a na jižní Moravu přijela vyloženě bojovat. Jakýkoliv bod považovala za úspěch. „Byl to nepříjemný soupeř, protože Chrudim hraje hodně bruslivý hokej a jde do těla. Bylo to ubojované vítězství a jsme rádi za dva body,“ zhodnotil výkon Orlů Tomáš Rachůnek.

⇒  Orli přestříleli Chrudim jednoznačně 52:26

Devatenáctiletý útočník zaujal místo v zahajovacím útoku po Karlu Pláškovi a hned v prvním zápase se mu podařilo skórovat do sítě chrudimského celku. „Byl jsem v plné rychlosti, dostal jsem nahrávku od Stani (Aleš Staněk) a jenom jsem vystřelil. Naštěstí to padlo do branky,“ popsal svůj druhý gól v orlím dresu.

Trenéři oproti minulým zápasům točili jen tři lajny. „Člověk je víc v tempu a je na ledě častěji, tak je to pro nás určitě lepší,“ pochvaloval si útočník.

Domácí otevřeli skóre hned v prvním dějství a vedení si udrželi necelých čtyřicet minut. Poté však přišel zlom a Chrudim v momentě zápas otočila. „Myslím si, že jsme přestali bruslit, tak jako v těch prvních třetinách. Nakonec to ale dobře dopadlo,“ uzavřel rozhovor Rachůnek.

Na stejnou otázku se vyjádřil i trenér Milan Kastner: „Chyběl tam pohyb. Možná tomu lze i přičíst, že jsme celou dobu hrávali na čtyři pětky. První gól byl hned po buly. To se těžko brání a pak na nás padla taková deka, že to chvíli vypadalo, že ten zápas už ani nedohrajeme. Je dobře, že jsme se z toho dostali a ten zápas dopadl tak, jak dopadl.“

Nemalý rozruch mezi fanoušky způsobil odchod Karla Pláška na měsíční hostování do Písku. Dlouholetý útočník Orlů se hned v prvním klání v Benátkách nad Jizerou již v první minutě prosadil a zajistil tak KOMTERMU tříbodový zisk. „Karel tam šel na měsíční hostování, aby se rozehrál, aby chytil nový impuls a byl schopen se dostat do té formy, v jaké ho známe,“ zdůvodnil tento tah Kastner.