Tomáš Komínek: Góly jednotlivců nejsou tolik důležité, jsme tým

Rozhovory
ÚT 15. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Skvělý hokejový zážitek si odnesla celá řada diváků, která zavítala na rozhodující utkání předkola play off s Benátkami nad Jizerou. Znojemští hokejisté se již od prvních minut chopili kormidla vypjatého duelu a svého soupeře nepouštěli příliš ke slovu. Postupně tak nasázeli za záda brankáře Vošvrdy pět gólů, o dva z nich se postaral mladík válčící v bíločerveném dresu Tomáš Komínek: „Bylo to práce celého mančaftu,“ řekl skromně po vyhraném zápase.

Právě dvacetiletý útočník se postaral hned o dva góly v benátecké síti. „Myslím, že góly jednotlivců nejsou zas tak důležité. My musíme pracovat jako kolektiv a to se nám dnes podařilo,“ poznamenal.

Obě branky vsítil po výborné spolupráci s Richardem Jarůškem. První gól mu znojemská šestadevadesátka naservírovala přímo na hůl, a Komínek tak neměl příliš práce s překonáním gólmana: „Ríša Jarůšek mě dobře našel, přihrál mi a já to dával do prázdné klece,“ řekl střelec. „To se prostě musí dávat,“ pokračoval.

Tomáš Komínek (4 + 3)

Šest minut před koncem zápasu zasáhlo domácí křídlo znovu. Tentokrát se Komínek zmocnil puku ve středním pásmu, poradil si s hostující obranou a unikal sám na Vošvrdu: „Jel jsem sám na gólmana. On zaváhal a špatně vyjel, tak jsem vystřelil k horní tyčce a padlo to tam.“

Orli se dokázali obejít bez opor, jako jsou Haman, Plášek a Horčička, a dali najevo, že o nich český hokejový fanoušek ještě uslyší. „Celkově máme mladé mužstvo, takže takovéto zápasy nám dají hodně do naší budoucí kariéry. Jen nás to může někam posunout. Dostáváme tady hodně prostoru, což není u mužstev v první lize moc běžné, takže je nás tady ve Znojmě hodně vidět,“ pochvaloval si Komínek.

Se Znojmem to však po sobotním utkání nevypadalo zrovna nejlépe. Ve středních Čechách inkasovali sedmkrát! „V sobotu to byl smolný zápas. Trochu se nám to tam nasypalo. Ve druhém utkání jsme se ale semkli a řekli si, že nemáme co ztratit,“ vrátil se k tomu, co se událo u Jizery. „Chtěli jsme to ubojovat, což se nám povedlo a dnes jsme to potvrdili důležitým vítězstvím doma před našimi diváky, kteří byli fantastičtí.“

Los play off přidělil Orlům Jihlavu. Derby s odvěkým rivalem začíná již tento pátek na Vysočině: „Bude to vypjaté derby. V Jihlavě chceme vyhrát alespoň jeden zápas a pak uvidíme, jak se ta série vyvine,“ prozradil plány Komínek.