Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Tomáš Jakeš: Vídeň musíme hodit za hlavu, máme před sebou další těžké zápasy

Tomáš Jakeš: Vídeň musíme hodit za hlavu, máme před sebou další těžké zápasy

Znojmo čeká náročný program, během čtyř dnů odehraje tři duely. Nejen o tom, ale i o marodce, předchozím zápase ve Vídni a otázce budoucího posílení kádru hovoří trenér Orlů Tomáš Jakeš.

Vrátíme se k pátečnímu utkání ve Vídni. Jak byste jej zhodnotil?
Hodnotí se to těžko, protože Vídeň byla hratelná. Měli jsme dost šancí, ale neproměnili jsme je. Nevyšlo nám pár střídání a Vídeň to okamžitě potrestala. Je to pro nás zklamání. Bylo to trochu o štěstí, na druhou stranu je ale potřeba říct, že Vídeň vítězství šla naproti a čekala, co my předvedeme.

Všechny tři branky Vídně byly prakticky totožné, kdy střílel nikým nehlídaný hráč před brankou...
To je pravda. Vyplynulo to z toho, že hráči byli na ledě dlouho, drželi si pozice, ale už neměli tolik síly a bohužel jsme si nepohlídali několik překřížení soupeře. Na tom musíme zapracovat.

V zápase rozhodčí udělil pouze jediný trest, jedinou početní výhodu měl soupeř, vy jste nehráli přesilovku ani jednou...
Viděli jsme zápasy Vídně a věděli jsme, že hrají disciplinovaně a opravdu nemají hodně vyloučení. Šance jsme ale měli i bez přesilových her, o to víc nás prohra mrzí. Musíme to ale hodit za hlavu a makat dál.

Atmosféra ve Vídni bývá často velmi dobrá, tentokrát ale nedorazilo tolik fanoušků, jako bývá zvykem. Atmosféra tudíž byla poněkud komornější v porovnání s předchozími zápasy Znojma ve Vídní...
Nechci se příliš vyjadřovat k této covidové situaci. Všichni jsme rádi, že chodí alespoň nějací fanoušci. Opravdu jsme rádi alespoň za to, co momentálně je.

Jak je na tom mužstvo z hlediska marodky? Do zápasu nezasáhl Tejnor, zranění jsou také Němec a Ahl.
Trošku se nám ta zranění sešla, ale myslím si, že kluci budou brzy zpátky. U Filipa Ahla to bude ještě trošku delší, předpokládám tak minimálně čtrnáct dní. Vojta Němec by už přiští zápas měl nastoupit a věřím, že i Dominik Tejnor.

Nyní máte před sebou náročný program. Dvě domácí utkání ve dvou dnech, poté den volna a další zápas v Bratislavě...
Rozhodně to bude naročnější a musíme se na to připravit. Výhodou je, že hrajeme doma, takže určitě budeme chtít potěšit domácí fanoušky a zároveň si udělat takovou tu psychickou pohodu. Určitě to ale budou těžké zápasy.

Při pohledu na tabulku soutěže může být leckdo překvapený. První Lublaň, druhý Fehérvár. Před začátkem sezóny tohle čekal určitě málokdo...
Pokud se podíváme, jak tyto týmy hrají, tak to určitě není náhoda. Jde o to, jak si tuto hru udrží, protože sezóna je dlouhá, na každého jednou přijde krize a každý na to musí nějakým způsobem reagovat. Kdo na to bude reagovat dobře, ten bude nahoře.

Navážu na vaši odpověď. Jak je na tom Znojmo? Jste spokojeni s kádrem, nepotřebujete momentálně na nic reagovat, nebo sledujete hráčský trh i nadále a máte oči otevřené pro případné další posily?
Vždycky se musí reagovat. Člověk si nikdy nemůže říct, že to takhle už půjde napořád. Ale jdeme zápas od zápasu. Když se nám nebude něco líbit, tak to budeme řešit. Není žádný prostor na čekání, musí se okamžitě začít jednat.

Související články