Erste

Tomanova premiérová trefa

Tomanova premiérová trefa
13.10.2002 | Michal Berg

Z n o j m o - Jedním z nejlepších hráčů zápasu proti Zlínu byl dvaadvacetiletý obránce Milan Toman. Nejenže vstřelil první branku a na druhou Petru Kumstátovi přihrál, ale bezchybně si plnil také své obranné úkoly, o čemž se mohli zlínští útočníci několikrát přesvědčit na vlastní kůži.

Milan Toman se své premiérové extraligové branky dočkal ve svém dvacátém zápase. Po zápase neskrýval uspokojení: "Dneska to bylo celkově dobré, lépe jsme bruslili, je dobře, že nám to tam padalo. Mám zápis ve všech kolonkách (gól, asistence, trestná lavice), takže můžu být spokojen."

Milan Toman v úvodu sezóny několikrát v sestavě chyběl, podle vlastních slov ho omezovaly zdravotní potíže. "I když jsem trénoval celou suchou přípravu v pohodě, nemohl jsem pořád hrát naplno. Teď už to snad půjde, jsem rád, že jsem zdravý, budu makat naplno, " dodal.

Znojmo nastoupilo poprvé v sezóně jen na tři útočné formace. Do hry nenastoupili kromě mladíků Mikulíka se Sklenářem také zranění Radek Haman a Karel Plášek, naopak na střídačce byl poprvé připraven Marián Cisár. Trenér Hořava jej dokonce nechal o přestávkách šlapat na rotopedu, aby byl v připraven v "provozní teplotě", ale vývoj utkání mu nakonec nedal důvod největší letní posilu Orlů poslat na led.

O změnách ve způsobu hry na tři útoky se zmínil po zápase nejlepší střelec Znojma Marek Vorel: "Letos poprvé jsme hráli na tři lajny. Je to úplně něco jiného, je to větší zápřah." Po vítězném zápase na tomto způsobu ale samozřejmě našel i kladné stránky: "Ale člověk je zase víc ve hře. I přestože teď hodně trenéři míchali se sestavou a byly trochu problémy, je dobře, že se vyhrává a že nám to vychází."