To nej sezóny 2014/15: Pět nejzajímavějších utkání

ICE Hockey League
ST 29. 4. 2015
Nervozita, radost, smutek a především napětí. Znojemští hokejisté nabídli svým příznivcům v sezóně 2014/2015 širokou škálu emocí, jenž rozproudila krev v žilách ne jednomu fanouškovi. Pojďme si připomenout pětici nejzajímavějších utkání loňské sezóny.

Střelecká desítka

Zápas: Znojmo – Dornbirn 10:2
Datum: 12. 10. 2014

Rekordní počet puků, který se Orlům podařilo nasázet do soupeřovy sítě, byl k vidění na podzim v zápase s proti Dornbirnu. Magická druhá třetina, ve které domácí vstřelili sedm branek, vedla k populární "desítce" a nejvyššímu vítězství Znojma v EBEL. Trochu paradoxně se nenašel jediný znojemský hráč, který by se v utkání mohl pyšnit hattrickem. Nejblíže k němu měli Pavel Rosa a Branislav Rehuš, oba přispěli k vítězství dvěma góly. Ani střídavé nástupy hostujících brankářů Madlenera a Lawsona znojemský brankostroj nezastavily, a o moc lépe se Buldokům z Dornbirnu nevedlo ani o dva týdny později - to na znojemském ledě prohráli "jen" 3:8.

Nejméně gólů

Zápas: Innsbruck – Znojmo 2:0
Datum: 13. 12. 2014

Nevěřte předsudkům. Innsbruck ve svém domácím prostředí potvrdil, že nemusí vždy patřit mezi podceňované týmy, které se trápí na chvostu tabulky, v prosincovém utkání proti Orlům zatarasil obranné pásmo a nedovolil Orlům přes jejich veškerou snahu jedinou branku. Pro jinak vysoce produktivní Jihomoravany to bylo jediné utkání v celé sezóně, kdy se jim nepodařilo ani jednou překonat gólmana soupeře.

Divácký rekord

Zápas: Znojmo – Vídeň 3:2sn
Datum: 18. 1. 2015

Předposlední domácí zápas základní části hnal znojemské hokejisty za vítězstvím rekordní počet diváků. Utkání nalákalo na znojemský zimní stadion celkem 4106 příznivců ledního hokeje, a další orlí rekord v EBEL tak byl na světě. Zápas se navíc musel líbit, neboť přinesl opravdu napínavou podívanou. Vídeň v závěru utkání vyrovnala, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy, kde pro sebe Orli těsný duel získali. Poslední ligovou návštěvu, která přesáhla čtyři tisíce diváků, pamatují tribuny zimního stadionu naposledy ještě v extraligové sezóně 2006/07.

Už žádná další prodloužení

Zápas: Klagenfurt – Znojmo 5:6p
Datum: 8. 3. 2015

Play-off s sebou přináší pořádné drama a letos si ho znojemský tým užil více než dost. Hned tři z pěti utkání čtvrtfinálové série proti Klagenfurtu musel rozhodnout až nastavený čas a 8. března byla početná skupina fanoušků, jenž se vydala do Klagenfurtu, svědky vůbec nejdelšího utkání v historii znojemského hokeje. Nervydrásající podívanou rozhodl až v 88. minutě Ondrej Šedivý, který přesnou trefou urval vítězství 6:5 a zajistil, že se tým Jiřího Režnara vracel domů s vítězstvím v kapse. Po hříchu to nakonec byl jediný úspěch znojemské družiny v play-off.

Nejvíce trestů

Zápas: Znojmo – Klagenfurt 3:6
Datum: 10. 3. 2015

Vyhrocené situace ve čtvrtfinálových bojích play-off se odrážely také v počtech minut strávených na trestné lavici u obou celků. Ve třetím vzájemném utkání, které se odehrálo na znojemském ledě, rozdali rozhodčí padesát čtyři trestných minut na domácí straně a hned padesát osm na straně hostujícího celku z Klagenfurtu. Nejvíce trestů padlo během druhé dvacetiminutovky, kde si svůj podíl na trestných minutách vybralo hned několik pěstních soubojů.