Teď by se mi dobře jednalo o smlouvě, smál se Radek Haman

Aktuální zprávy
ÚT 27. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - Před nejvyšší návštěvou letošní sezóny a skvělou atmosférou přehráli znojemští hokejisté rivala z Třebíče a zaznamenali třetí vítězství v řadě. Velký podíl na tom znovu měla první útočná formace Znojma Plášek – Haman – Svoboda, která se postarala o dvě ze čtyř branek a navázala na svoje dobrá představení z minulých utkání. „Vezeme se na dobré vlně,“ kvitoval po zápase kapitán Orlů <b>Radek Haman</b>.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojmo přehrálo Horáckou Slavii poměrem 4:0, tedy poměrně jasně, přesto se zejména v úvodní dvacetiminutovce hrál vyrovnaný hokej. „Výsledek sice jednoznačný byl, ale kdo dnes byl na stadioně, viděl, že zase tak jednoznačně to na ledě nevypadalo. Oni hráli výborný zápas, dohrávali osobní souboje, bylo to těžké a góly napadaly postupně,“ řekl Haman.

„V žádném případě to nebyl jednoduchý zápas. Je výborné, že dopadl s nulou. Povzbudí nás to do dalších zápasů a především si to zaslouží Luboš Horčička, který nás ohromně podržel v minulých utkáních a i dnes na začátku zachránil několik šancí, takže se nám potom hrálo daleko líp,“ pochválil brankářskou jedničku Znojma, která vychytala třetí nulu v sezóně.

Zápas začal zostra a už po třiceti vteřinách byli hosté velmi blízko vedení, když volný kotouč poskakoval po brankovišti pár centimetrů před čarou, ani rybička Káni mu ale do branky nepomohla. „Kdyby dali gól, asi by nás to poznamenalo. Byla u toho zrovna naše lajna. Možná si pak ostatní už dali trochu větší pozor. Asi jsme úplně nečekali, že na nás takovým způsobem vlítnou, od prvního střídání napadali, dojížděli obránce a trochu nás tím zaskočili,“ popisuje Haman.

foto
⇒  Haman v zápase s Třebíčí zvyšoval pohotovou dorážkou na 3:0

Souboj na ledě Hostan arény doprovázela vynikající kulisa, do hlediště si našlo cestu velké množství diváků, kteří se určitě nenudili. „Perfektní atmosféra. Naši znojemští fanoušci bezkonkurenční, i Třebíč tady měla početnou skupinu. Celkově byli lidi skvělí, jen v závěru už to vzadu trochu zapáchalo a blbě se tam dýchalo,“ narážel Haman na zapálené světlice v sektoru hostů pár minut před koncem. „Ale myslím, že oběma mužstvům se před takovou kulisou musí hrát parádně, i Třebíči, která tady dnes byla jako hostující celek.“

Hamanově útoku na křídlech s Karlem Pláškem a Jakubem Svobodou se v posledních duelech velmi daří, po vydatném gólovém příspěvku v zápasech s Havlíčkovým Brodem svoji formu potvrdili i v duelech s Kadaní a Třebíčí. Haman s Pláškem tak navázali na dlouholetou spolupráci z extraligových let. „Odehráli jsme spolu lepší i horší zápasy, ale musím říct, že v poslední době nejsou větší kiksy v obraně... možná kromě prvního střídání dnes... a napadá nám to tam vepředu. Takže jako celé mužstvo se vezeme na dobré vlně a budeme si přát, aby to pokračovalo.“

Sám znojemský kapitán pravidelně sbírá kanadské body za góly a asistence, v utkání s Brodem dokonce dosáhl unikátního zápisu, kdy ke vstřelené brance přidal čtyři asistence. „Musím říct, že v posledních utkáních jsem našlápl kariéru a teď by se mi asi dobře jednalo o smlouvě. Měl jsem tam sice ještě jednu šanci, kdy jsem jel s Karlem Pláškem a neudělal to dobře, ale to je tím, že jsem ještě nedozrál a musím si nějaký rok počkat,“ smál se dobře naladěný Haman. „Nějaké situace řeším nevyzrále, mám se co učit, takže tady je předpoklad, že bych ještě nějakou sezónu mohl hrát. Příště bych to řešil jinak, měl jsem vystřelit. Ale moje góly jsou spíš svátek, takže mě to těší.“

Orli se po těžké sérii zápasů s favority soutěže definitivně zvedli a znovu sbírají body. „S Havlíčkovým Brodem to bylo vydřené utkání, oni byli v první třetině lepší. Podržel nás ale Horča a nám tam později napadaly góly. Trochu jsme si pak zkomplikovali závěr, ale takové vítězství nám pomohlo. A možná ještě více vydřený zápas byl v Kadani, místní zimák a kabiny radši nebudu komentovat,“ usmál se Haman. „Tam se opravdu špatně hraje, takže jsme byli vděční za tři body. Teď jedeme do Hradce, dá se říct, že jsme na úspěšné vlně, takže to chce jen potvrdit.“

foto
⇒  Pavel Mojžíš si ve čtyřech utkáních za Znojmo připsal dvě branky a tři asistence

Týmu v posledních zápasech pomáhá i návrat Pavla Mojžíše do obrany. Obránce brněnské Komety nedostává v extralize příležitost, a tak se na ledě objevuje v dresu Orlů. „Mojža od té doby, co přišel, odvádí v každém zápase skvělou práci. Navíc je to perfektní kluk do party, zapadl úplně bez problémů a vypadá to v podstatě, jako by v létě ani neodešel. I když sem jezdí jenom na zápas, není to tak, že by přijel a byl v kabině anonymní.“

Dalším z hráčů extraligového nováčka z Brna přítomných na zápase byl bývalý kapitán Znojma Peter Pucher. Ten se na ledě brněnské haly Rondo v posledních týdnech v soutěžním utkání rovněž neobjevil, což nahrává spekulacím o jeho dalším působišti. „O tom, že by Peter měl přijít sem, žádné indicie nemám. Hraje extraligu, což je soutěž, ve které se každý hráč chce udržet, pokud to jen trochu jde,“ říká k tomu Radek Haman. „Bydlí tady ve městě, takže je hezké, když se přijde podívat.“

Současný kapitán Orlů a ikona znojemského hokeje tak dál úspěšně pokračuje v hokejové kariéře, která byla nedávno v ohrožení. „Na konci minulé sezóny jsem samozřejmě nevěděl, co bude dál, jestli o mě vůbec bude zájem v jakékoliv soutěži. Hráčům se od hokeje těžko odchází. Nikdo si to pořádně neuvědomí až do chvíle, kdy o něj zájem opravdu není,“ uzavřel devětatřicetiletý útočník, v současnosti druhý nejproduktivnější hráč týmu.