Orli Znojmo Orli Znojmo

Styl hokeje v EBEL by mi měl vyhovovat, doufá Filip Krejčiřík

Styl hokeje v EBEL by mi měl vyhovovat, doufá Filip Krejčiřík

Znojmo - S hokejem začal v Brně, kde se po malé přestávce v Jihlavě a Spartě probojoval až do seniorského mužstva. To si poprvé vyzkoušel extraligu. Zároveň za Kometu naskočil i v European Trophy. Stopětaosmdesáticentimetrový Filip Krejčiřík se vydal na jih Moravy, aby hájil barvy Orlů v nadcházející sezoně. „Svými výkony chci týmu co nejvíce pomoci," uvedla čerstvá posila Znojma.

Kde a jak jste začínal s hokejem?
Začínal jsem v Brně, ještě na starém stadionu za Lužánkami. Od malička jsem hrál v Brně. Prožil jsem i roční angažmá v Jihlavě a ve Spartě, ale do dorostu jsem se vrátil zpět do Brna, kde jsem hrál ještě minulou sezonu.

Máte i dvanáct startů v extralize z loňska, zároveň jste hrál v juniorce. Jaký to byl pocit?
Byl to takový náročný přechod, najednou jsem hrál silovější, techničtější hokej. Ale myslím si, že jsem to docela zvládl, kluci v kabině mě vzali dobře. Celkově to nebylo nic špatného.

Osmkrát jste za Brno startoval v European Trophy, z toho jste vstřelil dva góly. Máte schované puky?
Samozřejmě, že mám.

V minulé sezoně jste prošel také Hradcem Králové a Třebíčí. Proč?
To je spíše otázka na vedení Komety, prostě mě poslali, abych hrál a já poslechl. Tohle mohou ovlivnit hráči jen málo.

S čím jste přišel do Znojma?
Přišel jsem, abych stabilně hrál. Svými výkony, doufám, že co nejlepšími, se budu týmu pokoušet pomoci v cestě za co nejlepším umístěním.

Slyšel jste někdy před vaším příchodem o EBEL?
Ano, slyšel. Znám tu pár kluků, kteří se mnou hráli v brněnské juniorce, s některými jsem začínal úplně odmalička. Takže jsem ligu poočku sledoval, ale nic extra. Sledoval jsem ji natolik, že vím, že hokej tady a v extralize je úplně o něčem jiném.

V čem přesně je podle vás EBEL jiná?
Myslím, že hokej tady je daleko tvrdší, hraje se více do těla. Možná se více nahazují puky. Je to takový hokej nahoru-dolů, jak se s oblibou říká. Česká extraliga je možná o trochu techničtější.

Vyhovuje vám osobně takový styl hokeje?
Mně vyhovuje přesně takový hokej, jaký se hraje tady. Když se hraje útočně, hodně se bruslí, tak mi hra sedí. Nemám rád, když nějaký tým pojme hru vyloženě defenzivně a snaží se neútočit. Myslím, že se mi zde bude líbit. Co jsem zde slyšel, tak se nehraje moc ve středním pásmu, doufám, že budeme hrát ofenzivně. Snad se mi tu bude dařit.