Sportovní manažer Rostislav Dočekal: Jsem rád, že se mohu do EBEL vrátit

Rozhovory
SO 10. 5. 2014
Pro novou sezónu se Orli rozhodli posílit klub nejen z hráčského hlediska. Do Znojma tak přišel Rostislav Dočekal, sportovní manažer se spoustou zkušeností jak z české soutěže, tak z dalších evropských lig. "Jsem moc rád, že mi Znojmo předložilo prostřednictvím pana Ohery takovou nabídku," povídá s úsměvem Dočekal.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Co bude hlavní náplní vaší práce v klubu?
Budu dělat hlavně manažerské práce. Když se budeme dívat po nových hráčích, musíme vzít v úvahu hlavně rozpočet klubu. Chceme co největší kvalitu, za co možná nejrozumnější cenu. Znojmo mělo vynikající loňskou sezónu, ale z play-off se už musíme poučit. Je potřeba klub posílit a myslet dopředu. Každý bude mít v kádru svou roli a všechno do sebe musí zapadat lidsky i hokejově.

Stál jste u postupu Znojma do extraligy, klubu jste byl věrný i dalších šest let v nejvyšší soutěži, jak se vám tu líbilo?
Na Znojmo vzpomínám jen v dobrém. Přišel jsem do týmu v období první ligy a do dvou let jsme postoupili do extraligy, kde jsme skoro pořád hráli play-off. Byl jsem rád, že se mi povedlo přivést do Znojma jako generálního partnera E.ON, a tím vylepšit rozpočet klubu.

Ve své kariéře jste pobyl i nějaký čas ve Vídni. Jak jste se tam ocitl?
Hodně mi pomohl kamarád Jim Boni, byl trenér i manažer v jedné osobě. Díky němu jsem se dostal i do Ingolstadtu, kde jsem působil asi tři roky jako konzultant.

Sportovní manažer Znojma Rostislav Dočekal. Foto: Michal Slavík (hokejkv.cz)

Je o vás známo, že o EBEL máte velký přehled. Sledoval jste ligu podrobně i při svých dalších angažmá?
EBEL mě moc baví, znám ji snad stejně dobře jako tu českou. Míří stále výš a výš. Přicházejí noví trenéři a kvalitní hráči ze zahraničí. Myslím si, že na rozdíl od české nebo slovenské ligy má větší potenciál. Sledoval jsem EBEL, i když jsem se v ní zrovna nepohyboval. Mám tam pořád spoustu přátel mezi manažery a trenéry. Jsem rád, že mi Znojmo dalo nabídku, že se můžu vrátit do ligy, ke které mám pořád vřelý vztah.

O soutěži tedy máte přehled, co podle vás chybělo znojemskému klubu v play-off?
Řekl bych, že hlavně štěstí a větší důraz.

S Jiřím Režnarem se znáte, jak spolu vycházíte?
Vycházíme spolu výborně jak lidsky, tak profesně. Náš vztah je na velice dobré úrovni. To samé platí i o Petru Hrachovinovi. Jsem rád, že jsme se sešli a věřím, že to bude ku prospěchu.

Co byste ještě chtěli vylepšit na současné formě kádru?
Tým je už teď velmi kvalitní, ale rádi bychom přivedli ještě nějakého střelce praváka a do útoku i obrany silové typy hokejistů. S několika hráči už jednáme, někde se nám daří více, někde méně. Samozřejmě hledáme taky vhodné brankáře. Důležité je, že víme, co chceme. Snažíme se, aby se vše povedlo. Chceme, aby si kluci zopakovali další skvělou sezónu a posunuli se zase o krok dál.

Hledáte i hráče ze zámoří, nebo spíše v Evropě?
Já osobně bych charakterizoval podobu kádru asi tímto způsobem – důrazně a evropsky.

Jaké jste měl slovo při skládání programu pro přípravné zápasy?
Řešili jsme s trenérem otázku, jestli zvolit přípravu s týmy z EBEL nebo DEL, kde se hraje trošku jinak. Týmy z EBEL proti nám nastupují několikrát za sezónu, tak jsme se nakonec přiklonili k přípravě s extraligovými kluby. Mužstvo určitě dobře prověří. Budeme hrát proti celkům jak technicky, tak bruslařsky hodně vyspělým.