Splní Orli proti Chrudimi tříbodovou povinnost?

PÁ 15. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - Pohled na tabulku nepřipouští sebemenší pochyby, jasným cílem znojemských hokejistů v nadcházejícím sobotním duelu s mužstvem HC Chrudim musí být tříbodová výhra. Orli sice v posledním kole v Olomouci ztratili nadějné dvougólové vedení a poprvé po čtyřech utkáních prohráli, o víkendu ale budou jasným papírovým favoritem. Potvrdí svou roli a potěší fanoušky jasným vítězstvím, nebo je s mladým kádrem Východočechů čeká nekonečné dobývání soupeřovy obranné tvrze? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči a pomoci Znojmu k vítězství! Zápas začíná v Hostan aréně v sobotu tradičně o půl šesté.

Představení soupeře

Těžko a úzko bylo chrudimským hokejovým fanouškům v letních měsících. Jejich oblíbený klub balancoval na hraně propasti a v jeden okamžik se zdálo být téměř jisté, že první ligu mužů nadále hrát nebude. Ani krach jednání o užší spolupráci s Pardubicemi a finanční problémy ale nakonec hokejové dění ve východočeském městě neutlumily. Tým s orlicí ve znaku je na mapě českého seniorského hokeje i nadále a na jeho soupisce najdeme některé známé tváře.

⇒  Filip Landsman v únoru vynuloval znojemské střelce. Dostane důvěru znovu?

Po minulé sezóně, kdy se Chrudim musela zachraňovat až v play out, opustili tým zkušení borci jako David Mocek, Tomáš Martinec, Libor Barta nebo Petr Bělohlávek, a klub ještě více spoléhá na dravé a nadějné mladíky získávající zkušenosti se seniorským hokejem a poohlížející se po možném extraligovém uplatnění.

Rušno je znovu zejména na přestupové trase do Pardubic, odkud mají střídavé starty vyřízeny Stoklasa, Semorád, Buchtele, Radil, Sýkora, Klejna nebo Kousal, tedy všechno jména, která si v dresu Eatonu již vyzkoušela nejvyšší soutěž. Trenér Rohlík může rovněž využívat služeb známého a zkušeného brankáře Adama Svobody, který se mezi tyčemi střídá s mladým Filipem Landsmanem. Nejproduktivnějším hráčem je Lukáš Král, který v devíti zápasech nasbíral už 11 bodů (5 + 6) a drží se na předních příčkách kanadského bodování celé ligy.

Své dosud jediné vítězství si Chrudimští připsali hned v úvodním ligovém kole na domácím ledě proti Litoměřicím, poté už přicházely pouze porážky. Venku zatím neuhrál Rohlíkův tým ani bod, povzbuzením pro něj ale může být dobrý výkon z posledního utkání proti Chomutovu, v němž dokázal urvat bod za prohru v prodloužení.

Z orlí kabiny

⇒  Jiří Beroun ve středu usedl pouze na tribunu

Znojemský tým se po obtížném začátku vyškrábal tabulkou vzhůru a bude se chtít vyhnout zbytečné ztrátě. Jako varování může sloužit loňský příklad z posledního kola základní části, v němž Orli právě s Chrudimí doma prohráli 0:2 a odmítli možnost snadnějšího protivníka pro čtvrtfinále play off. Ztracené body tenkrát hodně mrzely...

„Budeme se muset tlačit dopředu a vstřelit branky. Chrudim to určitě bude zkoušet betonovat, bude vyčkávat na naše chyby a zkoušet brejky. Musíme být pozorní, hrát zodpovědně a hlavně proměňovat šance,“ naznačil možný recept útočník Aleš Staněk. Trenéři Soudek s Kastnerem znovu mají k dispozici téměř kompletní kádr, jedinou výjimkou je Jiří Beroun, který byl nucen poslední duel v Olomouci sledovat pouze z tribuny.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: František Kalivoda (Praha)
Čároví: Milan Svoboda, Kamil Zavřel (oba Praha)

Dva zápasy Znojma po sobě řídí jako hlavní rozhodčí sudí, kteří ještě loni pískali jen jako čároví. Zatímco v Olomouci to byl Alexander Pavlovič, nyní do Znojma přijede s páskami na rukávech František Kalivoda, který se na čáře zúčastnil dvou mistrovství světa včetně toho posledního v Německu. S Pavlovičem dokonce loni odřídil několik zápasů extraligy v jedné čárové dvojici.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička – Kolafa, Štach, Pláněk, Kania, David, Klimeš, Rangl, Lattner – Plášek, Haman, Orsava – Havlík, Říha, Staněk – Rachůnek, Podešva, Vrba – Hrňa, Hradecký.

HC CHRUDIM: Landsman - Toužimský, Jaroměřský, Charousek, Zukal, Drtina, Zdráhal, Krejnus - Sýkora, Král, Šeda - Klejna, Semorád, Žák - Luštinec, Kaut, Goiš - Stoklasa, Kousal, Radil - Martinec.

Další zápasy 10. kola

Benátky nad Jizerou - Písek