Souboj z čela tabulky – Znojmo pohostí Kopřivnici

PÁ 18. 11. 2022
První versus druhý. I tak by se v krátkosti dalo popsat sobotní utkání, které se odehraje v kulisách Nevoga arény. Orli se vrací před domácí publikum a budou se snažit získat své šestnácté vítězství v řadě. Zápas startuje v 17:30.

Druhý tým ligové tabuky má v zádech dva bodově chudé zápasy. Po pěti vítězstvích za sebou tak přišel útlum. Kopřivnice podlehla na domácím ledě 2:3 po samostatných nájezdech Havlíčkovu Brodu, stejné skóre, tentokrát však po základní hrací době, zaznamenala i ve středečním duelu s Valašským Meziříčím.

Nejproduktivnějším hráčem Kopřivnice je s jednadvaceti body (7 + 14) Matěj Mach, nejlepším střelcem zase s devíti přesnými zásahy Michal Velecký. V brankovišti spolykal zatím největší porci odchytaných minut Andreas Kubáň (88,5%), v posledním utkání s Valašským Meziříčím se však mezi třemi tyčemi představil Jan Baldik (89%).

Orli nadále prokazují svou suverenitu a tři body přivezli i z dramatického středečního zápasu ve Vyškově. O své výhře zde rozhodovali až ve třetí třetině, jejíž závěr ale zvládli na výbornou a dvěma rychlými góly nedopustili překvapení.

Pro Znojmo šlo již o třetí utkání v řadě, kdy inkasovalo tři branky. Na tento fakt narážel i kouč týmu Jiří Beroun: „Měli jsme moc otevřenou hru. Nemůžeme pořád jen útočit, ale víc se soustředit i na obranu,“ nabádal trenér. Orli se přesto nadále nachází se ziskem 45 bodů při skóre 95:19 daleko před svými pronásledovateli. V sobotním utkání navíc mohou atakovat hranici sta vstřelených branek.

Znojemští se s Kopřivnicí utkali již na začátku října a bylo z toho jejich doposud nejvyšší vítězství v sezoně – 10:0. Na ledě soupeře se ujali vedení již ve 4. minutě a náskok průběžně zvyšovali. Hned čtyři přesné trefy si připsal Martin Šťovíček, v bráně se o vychytanou nulu zasloužil Matěj Žajdlík.

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Kloz, Tejnor, Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Sklenář, Havlát, Špaček, Svoboda T. (C), Kover, Svoboda O., Adámek, Hruška, Čermák, Nizhnikov, Pigl, Šťovíček.
HC ISMM Kopřivnice:Baldik – Ficek, Már, Dluhoš, Bartošík, Bail, Marek, Petrek – Pindel (A), Brodek, Sluštík(C), Mach, Indrst, Pargač, Kleniar, Suchý (A), Velecký, Gola, Fojtík, Pavlík.