Smršť před Třincem

Statistická smršť
NE 25. 11. 2001
O statistický souhrn před zápasem s Karlovými Vary jste byli shodou nešťastných událostí ochuzeni, ovšem před zápasem s Třincem je vše při starém. Dosavadní bilanci mají oba soupeři naprosto vyrovnanou, Znojmo je lepší jen o jeden jediný gól. Další podrobnosti jsou neméně zajímavé.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojmo-Třinec

Bilance
1999-002000-012001-02
19/9  TRI-ZNO 3-3
31/10 ZNO-TRI 7-2
28/12 TRI-ZNO 5-1
18/2  ZNO-TRI 4-5
10/9  ZNO-TRI 6-5p
20/10 TRI-ZNO 4-1
1/12  ZNO-TRI 4-2
26/1  TRI-ZNO 3-2
12/10  TRI-ZNO 1-3

Celkem 9-4-1-4 31-30, vzájemná bilance je téměř naprosto vyrovnaná, Znojmo je lepší o jediný gól. Třinec dokázal ve Znojmě zvítězit zatím pouze jednou, a to téměř před dvěma lety. V posledním měření sil v Třinci zachytal výborně Ladislav Kudrna a o vítězství se svými brankami postarali Pucher, Plášek a Procházka.

Třinci se v poslední době příliš nedaří. Před týdnem sice v televizním utkání porazil lídra ze Zlína na vlastním ledě 4-0, poté však začala jeho nelichotivá série porážek. Domácí porážka s Karlovými Vary 1-2 a zvláště pak dva osmibrankové příděly od Sparty a Havířova (4-8, resp. 3-8) řádně nazdvihly třinecké fanoušky. Ve Slezsku všichni doufají, že se ve Znojmě chytí, Orli samozřejmě předpokládají naprostý opak. I přes poslední nezdary však Třinec patří k nejlepším celkům na soupeřových hřištích, venku dokázal získat už 25 bodů.

Orli mají za sebou nepovedené vystoupení v Karlových Varech. Po dobré první třetině nakonec nedokázali využívat přesilovky a prohráli s Becherovkou 1-3.

Třinec je i přes porážky na čtvrté příčce tabulky, ale první tři týmy, tedy Sparta, Zlín a Pardubice, se mu již bodově vzdalují. Znojmo je stále na sedmé příčce.

Kanadské bodování
1 Pavel Janků      27  (12+15)
2 Branislav Jánoš  22  (9+13)
3 Jan Marek        22  (8+14)
4 Richard Král     21  (10+11)
5 Zdeněk Skořepa   18  (11+7)
Pavel Janků je v kanadském bodování celé extraligy na třetí příčce za Leškou a Hlinkou.

Pravděpodobná sestava
Lakosil - D.Nosek, Gureň, Jančařík, Gřegořek, L.Procházka, Slavík - Janků, R.Král, Meluzín - Hašek, Jánoš, L.Vlček - Zadina, Marek, Skořepa.

Porážky zviklaly Stavjaňovu židli
Po debaklu 3-8 s Havířovem nabídl trenér Stavjaňa v pátek vedení klubu svou rezignaci. Manažer Husička ji však s odůvodněním, že není přítel unáhlených řešení, nepřijal a Stavjaňa tak u mužstva zůstává. Šestnáct inkasovaných branek je u týmu, který vede trenér, jehož parketou vždy bývala pevná defenzíva, opravdu moc a Stavjaňa se svou nabídkou rezignace snažil vyjádřit, že svůj úkol, se kterým do Třince přišel, tedy naučit mužstvo bránit, nesplnil.

Kritika nešetří ani Krále
Třinečtí fanoušci ovšem příčinu špatných výkonů nevidí až tak v osobě trenéra, jako spíš v samotných hráčích. Zdrcující kritice je podroben zejména Richard Král, jemuž se nedaří tolik jako v předchozích sezónách, za očekáváními jsou také Zadina nebo Jančařík. Obecně jsou výkony obrany i přes mohutné letní posílení zklamáním, ale ani útok, dříve třinecká výkladní síň, není to co býval. Zadina s Králem už nehrají společně a fanoušci mají dojem, že Královy schopnosti nemohou být dostatečně zužitkovány pokud nastupuje v jednou útoku s mladíky Staňkem, Applem nebo Kolaříkem.

Brankáři nedrží
Vlastmil Lakosil se v letošní sezóně stal brankářskou jedničkou Třince, ale poslední zápasy mu příliš nevyšly. Oceláři se navíc musí v těchto dnech obejít bez jeho náhradníka Vojtka, který má problémy se zády. Proti Havířovu tak šel do branky po šesti gólech junior Heczko.

Rošády v obraně
Kritika hry zadních řad se projevila i v hráčských přesunech. Jiří Kuntoš, který se nevešel do základní šestice obránců, odešel před dvěma týdny na hostování do Litvínova, bývalý reprezentant Mario Carteli byl zase poslán na rozehrání do prvoligového Prostějova. Tam však sehrál jen jeden zápas a poté byl vyměněn do Kladna za juniorského mistra světa Ladislava Vlčka. Spokojenost zato panuje s výkony mladého Davida Noska, který se ve velmi dobrém světle představil v reprezentačním dresu na Švédských hokejový hrách.

Oceláři ve Znojmě
Jediným hráčem Orlů, který dříve oblékal třinecký dres, je útočník Petr Folta, jehož start v dnešním zápase je ovšem značně nejistý. Petr Folta dokonce vstřelil dříve Znojmu ve vzájemných zápasech dvě branky.

Bilance hráči orlů vs. Třinec
jméno      Z G A B
Fink       6 4 6 10
Procházka  9 4 5 9
Pucher     8 4 3 7
Kaňkovský  7 2 4 6 *
Plášek     7 3 2 5
Jakeš      8 2 3 5
Pazourek   7 0 4 4
Heš        9 2 2 4
Freibauer  4 1 2 3 *
Haman      6 1 2 3
Uram       7 2 1 3

Kudrna     4
Svoboda    3
* - již nejsou v kádru Orlů
Všech devět zápasů odehráli Procházka, Pazourek, Heš, Havíř a Pavel Kumstát.